Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Przed nami mroźne dni i noce. Pamiętajmy o potrzebujących!

2018-11-28 13:05:09 (ost. akt: 2018-11-28 11:07:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Nadchodzą mroźne dni i noce. Takie ochłodzenie może być szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych, starszych, samotnych oraz będących pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące. Każdy z nas może zareagować i pomóc. Wystarczy zadzwonić na numer 112.

W związku z nadejściem chłodów policja podejmuje wzmożone działania prewencyjne zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Naszym obowiązkiem jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom, jakim są m.in. śmiertelne wychłodzenia. Dlatego w okresie jesienno- zimowym funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których często przebywają bezdomni.

Policjanci nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, któremu grozi śmiertelne wychłodzenie. Skuteczność naszych działań, uzależniona jest także od Państwa aktywności, zatem apelujemy do wszystkich o informowanie policji lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują.

Zareagujmy, gdy zobaczymy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujących pustostany, kanały ciepłownicze itp. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza właściwa reakcja przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Można także skorzystać z aplikacji - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać kategorię „bezdomność” i nanieść ją w odpowiednie miejsce na mapie. Policjanci sprawdzą taką informację i podejmą stosowne czynności. W ten prosty sposób funkcjonariusze otrzymają sygnał, gdzie jeszcze mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Przypominamy również, że od 1 listopada w całym województwie warmińsko - mazurskim działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem 800 165 320 dzwoniący otrzymają informację o miejscach, gdzie bezdomni mogą szukać noclegu i ciepłego posiłku lub dostać pomoc materialną, medyczną oraz prawną. Infolinia jest uruchamiana corocznie przed sezonem zimowym i będzie działać do 31 marca 2019 r.

Pamiętajmy zimą o osobach narażonych na wychłodzenie.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages