środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Starostą Andrzej Nowicki. Wicestarostą Marek Wysocki

2018-11-22 18:00:50 (ost. akt: 2018-11-22 20:20:45)
(od lewej) Andrzej Nowicki oraz Marek Wysocki

(od lewej) Andrzej Nowicki oraz Marek Wysocki

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Za nami sesja inauguracyjna Rady Powiatu Piskiego. Podczas dzisiejszego (22 listopada) posiedzenia radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie.

Na czele rady stanęła Irena Jatkowska, która pełniła funkcję przewodniczącej również w poprzedniej kadencji. W tajnym głosowaniu na kandydatkę komitetu Ziemia Piska zagłosowało 15 radnych, 2 było przeciw.

Wiceprzewodniczącymi rady zostali Przemysław Ronkiewicz z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Andrzej Górski z Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszego kandydata poparło 15 radnych, 2 było przeciw. Drugiego również 15, 1 radny był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Starostą Piskim został ponownie Andrzej Nowicki z komitetu Ziemia Piska. Tu 15 radnych zagłosowało "za", 2 było przeciw.

Na stanowisku wicestarosty także bez zmian. Został nim Marek Wysocki. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobył poparcie całej rady (17 głosów "za").

W skład zarządu rady weszli Jan Alicki (PSL), Andrzej Kurzątkowski (PSL) oraz Waldemar Brenda (PiS).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages