Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Radni nie wybrali przewodniczącego. Sesja inauguracyjna odroczona

2018-11-22 21:55:49 (ost. akt: 2018-11-22 22:19:08)

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Dziś (czwartek, 22 listopada) o godz.14 rozpoczęła się sesja inauguracyjna Rady Miejskiej w Piszu. Radni złożyli ślubowanie, ale nie wybrali przewodniczącego. Sesja została odroczona do następnego czwartku (29 listopada).

Podczas posiedzenia, które poprowadził senior Władysław Niesiobędzki, nowi radni otrzymali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli ślubowanie. Niestety nie wybrali przewodniczącego.

Do wyborów na przewodniczącego Rady Miasta zgłoszono dwóch kandydatów - Edmunda Lipnickiego oraz Andrzeja Zadrogę. Odbyło się tajne głosowanie, w którym wzięło udział 20 radnych.

Po zliczeniu przez komisję skrutacyjną wszystkich ważnych głosów okazało się, że żaden z kandydatów nie otrzymał ich bezwzględnej większości: na Edmunda Lipnickiego zagłosowało 10 radnych, a na Andrzeja Zadrogę - 9 radnych.

W tej sytuacji, po krótkiej przerwie, prowadzący obrady złożył wniosek o odroczenie sesji. Większością głosów radni zdecydowali, że sesja zostanie wznowiona w czwartek, 29 listopada, o godzinie 14.00.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Amstaf #2631767 | 85.114.*.* 26 lis 2018 20:52

  By być przewodniczącym rady nie wystarczy byc partyjnym kacykiem władzy, Strecek Abraham miał sedem synów ... no cóż z tego ... ; pucołowatego dyrcia lo zgubi buta i pycha, więcej pokory mu życzę zarozumialcowi, zero doświadczenia, zero inteligencji, i zero samorządowej kompetencji. Był radnym od byłego burmistrza Jana A, podnosił rękę jako radny w głosowaniu jak chciał Jan A.. Jest w takim razie odpowiedzialnym za długi finasowe miasta za tamtego burmistrza. Acha, byłbym se przypomniał. Jana A., byłego burmistrza, będzie znów rozprawa karna w sądzie na początku grudnia, ciekawe czy znów dowiezie lekarskie zwolnienie? Czy będzie sypał koleżków?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ojej #2631018 | 62.210.*.* 25 lis 2018 13:27

   Piszanie czekaja na przewoodniczacego bo nie mozna uchwalac uchwal, pracownicy budzetowki nie dostana placy, stana inwestycje, bo kasy rada nie uchwali, wstrzymane zostana naprawy dróg , itp, itp, itp, awiec na co ten cyrk wyprawiajo ci z PPIISSUU? Już cyrk wyrządzili w Polsce z trybunałem konstytucyjnym i sadem najwyższym, ico popaprańcy sedziowie wracają, prezesem sadu jest nadal p. Gers-rf i ląmane było prawo!!!!!!! Czego oni się dotkną to speprzą i w Piszu chcą to samo zrobić rozwalić wszystko co zostało naprawione przez ostatnie 4 lata. Nastąpił kolosalny rozwój Pisza i wyszli radni prawie z całego długu. Do Stasia: To napisz kto chodził do tej radnej dajac korupcyjnie polityczną propozycję, ok? Czy proponowali jej pieniadze , stołek tak jak ci z władzy dla ,,posła kałuzy,, w woj. sląskiem, a to zdrajca z niego

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. ASDF #2630915 | 185.62.*.* 25 lis 2018 09:45

    lkj Źle się zaczęło dziać w radzie i tym samym w mieście, odkąd jest tam ,,partia psiaków,,.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. staś #2630513 | 37.47.*.* 24 lis 2018 14:00

    Ciekawe kto chodził do Pani radnej która nie złożyła ślubowania i namawiał ją do popierania innej opcji niż tej z której startowała ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Zenek #2629992 | 104.244.*.* 23 lis 2018 17:50

    Czego wy w Piszu żądacie, he, pi-so-wcy z tym nauczycielem (8 mandatów(będą specjalnie burmistrzowi Szymborskiemu przeszkadzać w funkcjonowaniu miasta z zazdrości i z zawiści. No bo po jakie licho wystawiali na przewodniczącego rady nauczyciela? W białej Piskiej normalni są pisowcy, P. nowa burmistrz nie miała większzości a dzisiaj przy ślubowaniu już ma. Radni z białej (pana byłego burmistrza Stępniaka(zrozumieli, że są poto by pracować dla dobra gminy a nie przeszkadzać bruździć, jątrzyć, przeszkadzać. Lecz w białej są tradni mądrzy, dojrzali i doświadczeni a w Piszu to dziecinada, pi-so-we nowe młokosy co nie mają zielonego pojęcia o pracy w samorządzie. Będą wyrządzać krzywdę by tylko dobrze nie działo się w gminie. To przykre ale ludzie powinni się dowiedzieć prawdy. Na jakich ludzi tępych zagłosowali. Oni zgotowali ten los, ale im wybaczam bo byli nieświadomi, co ci będąa czynić.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (12)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages