O TSK głośno w całej Polsce

2018-11-06 15:47:11(ost. akt: 2018-11-06 20:33:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Bytomski

KOSZYKÓWKA/// Rozgromienie faworytów gospodarzy w Iławie, powołania i świetne występy naszych reprezentantów w kadrze wojewódzkiej... - w ostatnim czasie trudno byłoby znaleźć pole, na którym ustępowaliby rywalom zawodnicy TSK Roś.
- Z tymi facetami będziemy mieli duży problem - ma prawo myśleć każdy z 6 zespołów, któremu w tym roku przyjdzie mierzyć się z Piszem w Lidze Wojewódzkiej Kadetów. W spotkaniu inaugurującym sezon "Jeziorowcy" niedawno kompletnie zdeklasowali rówieśników z UKS Olimp Kętrzyn (127:19!!!). Wystarczyło kilka dni przerwy, a "koszykarski walec z Pisza" rozjechał kolejnych rywali.

W minioną niedzielę, 4 listopada, ekipa TSK zameldowała się na parkiecie w Iławie. Punktualnie o 14:30 wybrzmiał pierwszy gwizdek ligowej konfrontacji i... zaskoczenia nie było. Piscy koszykarze od początku narzucili przeciwnikom swój rytm gry, kończąc pierwszą kwartę korzystnym wynikiem 5:21. W drugiej odsłonie miejscowi nieco się przebudzili (11:20), lecz nie na tyle, by móc marzyć o choćby remisie. Kolejne dwie kwarty zakończyły się odpowiednio wynikiem 3:25 i 13:23, co przełożyło się ostatecznie na kolejną deklasację w wykonaniu TSK Roś (32:89).

Obrazek w tresci

W zwycięskim meczu z SSP Orka Basketball Iława wystąpili/punktowali: M. Tański (21 pkt., 2x3), A. Rutkowski (17 pkt., 3x3), Ł. Bessman (14 pkt., 4x3), J. Jabłoński (9 pkt., 1x3), J.Piotrowski (8 pkt.), T. Tański (6 pkt.), M. Milewski (5 pkt.), P. Wróblewski (5 pkt., 1x3), K. Wojtowicz (3 pkt., 1x3), W. Milewski (1 pkt.), J. Lebiedziński, E. Szczech.

Sukcesy w kadrze
Od 2 do 4 listopada, w odległym Człuchowie (k. Chojnic, woj. pomorskie), barwy nie tylko powiatu piskiego, ale także całych Warmii i Mazur, reprezentowali Robert Stypiński i Maksymilian Turski. Koszykarze TSK Roś Pisz otrzymali wcześniej powołanie do kadry wojewódzkiej U14. Sprawdzian ich umiejętności odbył się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dywizji B.

Poza nimi, na parkiecie pojawiło się 9 innych wyselekcjonowanych wcześniej drużyn z województw: Lubelskiego, Podlaskiego, Opolskiego, Świętokrzyskiego, Podkarpackiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Pomorskiego i Lubuskiego.
Sztandar województwa warmińsko-mazurskiego zawisł wysoko, bo aż na 3. miejscu. Ogromna w tym zasługa wspomnianej dwójki piskiego TSK, którzy byli ogniwami wyróżniającymi się w całym turnieju (zwłaszcza Maksymilian Turski, który został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem kadry Warmii i Mazur).