Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Ochotnicy otrzymali nowoczesny sprzęt ratowniczy

2018-11-05 11:42:10 (ost. akt: 2018-11-06 09:29:29)
Uroczyste przekazanie sprzętu w UM w Piszu

Uroczyste przekazanie sprzętu w UM w Piszu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Sprzęt ratowniczy za ponad 43 tys. zł trafił dziś (5 listopada) do jednostek OSP, działających na terenie piskiej gminy.

Uroczyste przekazanie wyposażenia medycznego odbyło się w Urzędzie Miejskim w Piszu z udziałem komendanta KP PSP w Piszu bryg. Pawła Pieńkosza, jego zastępcy st. kpt. Andrzeja Paproty, burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego oraz strażaków ochotników.

Do jednostek OSP powędrowały torby ratownicze, nosze oraz szyny. Dodatkowo OSP Liski, Wiartel oraz Hejdyk otrzymały defibrylatory.

Zakup wyposażenia wsparło ministerstwo sprawiedliwości, które w tym roku ogłosiło ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Zakupione urządzenia są niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jednostki OSP mogły starać się o przyznanie dotacji za pośrednictwem gminy.

— To dla nas nowa inicjatywa. Mam nadzieję, że wpisze się ona na stałe do źródeł dofinansowania jednostek OSP. Bardzo dziękuję panu burmistrzowi oraz gminie za złożenie wniosku. Cieszę się, że sprzęt bezpośrednio ratujący życie trafia do wszystkich jednostek z terenu gminy. Życzę Wam, abyście z tego sprzętu jak najrzadziej korzystali podczas działań, za to jak najczęściej podczas ćwiczeń — zwrócił się do ochotników bryg. Paweł Pieńkosz.

Gmina Pisz na zakup sprzętu otrzymała blisko 43 tys. zł., z czego wkład własny gminy wyniósł tylko 434 zł.

Nowoczesne wyposażenie medyczne za 38 tys. zł. trafiło również do ochotników z Białej Piskiej. Dziś ma się odbyć oficjalne przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z gminy Orzysz.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages