Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

„Będę odpowiedzialnym kierowcą” - spotkania policjantów piskiej drogówki z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu

2018-10-19 10:16:20 (ost. akt: 2018-10-19 10:23:17)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Funkcjonariusze piskiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze. Przeprowadzili prelekcję w ramach wojewódzkich działań pn. „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. To akcja mająca na celu dotarcie do świadomości młodych kierowców, którzy często są sprawcami wypadków. Przedsięwzięcie kończy się konkursem dla chętnych uczniów w wieku 17 i 18. Na zwycięzce czeka nagroda w postaci vouchera w wysokości 1500 zł na opłacenie kursu na prawo jazdy kat. B.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zainicjowała działania edukacyjno – profilaktyczne pn. „Będę odpowiedzialnym kierowcą”. Adresowane są one do uczniów najstarszych klas szkół średnich. Działania objęte zostały patronatem honorowym Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty. W ich realizację włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Piszu.

Głównym celem akcji „Będę odpowiedzialnym kierowcą” jest poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego regionu poprzez dotarcie do świadomości młodych, przyszłych kierowców.

Stąd policjanci piskiej drogówki spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa na drodze oraz o konsekwencjach związanych z brawurową jazdą młodych kierowców.

Uwagę uczniów przykuły zdjęcia, przygotowane przez policjantów drogówki, z najbardziej drastycznych wypadków, które miały miejsce na terenie powiatu piskiego. Zrobiły one na młodzieży ogromne wrażenie.

Część edukacyjna to pierwszy etap tego projektu. W drugiej przygotowany został konkurs dla chętnych uczniów w wieku 17 i 18 lat. Po szczegóły konkursu warto sięgnąć do regulaminu.

UWAGA KONKURS

ETAP I- przygotowanie scenariusza spotu, którego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo młodych kierowców w ruchu drogowym. Scenariusz opracować może zespół maksymalnie 3-osobowy. Z nadesłanych prac konkursowych jury wyłoni grupę osób, które zostaną zakwalifikowane do II etapu.

ETAP II- test wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym podobny do testu teoretycznego na prawo jazdy kat. B.

Po zsumowaniu punktów uzyskanych podczas dwóch etapów wyłoniony zostanie zwycięzca. Nagrodą główną jest voucher w wysokości 1500 złotych na opłacenie kursu na prawo jazdy kat. B.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym konkursie. Szczegóły na stronie internetowej KPP Pisz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages