Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Komitety nie doszły do porozumienia w sprawie debaty

2018-10-16 14:23:02 (ost. akt: 2018-10-18 12:38:09)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Efekt? Będzie debata i spotkanie z wyborcami. Prawie jednocześnie. Początek obu wydarzeń dzieli jedynie pół godziny.

Z inicjatywą zorganizowania w Piszu debaty wyborczej przed niespełna trzema tygodniami wystąpił KW Prawa i Sprawiedliwości, którego kandydatem na burmistrza Pisza jest Andrzej Zadroga.

Zaproszenie do udziału w dyskusji otrzymali wszyscy kandydaci. Zarówno Andrzej Szymborski, jak i Zenon Bednarczyk przyjęli zaproszenie i wyrazili chęć udziału w dyskusji. Uzgodniono termin debaty na dzień 17 października.

I na tym zakończyła się jednomyślność komitetów.

Warunki proponowane przez organizatora zaakceptował Pełnomocnik Wyborczy KWW Zenona Bednarczyka, Wojciech Butler, ale nie zaakceptował ich Lech Borak, Pełnomocnik Wyborczy KWW Piskie Forum, z którego o reelekcję ubiega się Andrzej Szymborski.

Lech Borak zaproponował nowe zasady, a tych z kolei nie zaakceptowały komitety, z których wystartują w wyborach Andrzej Zadroga i Zenon Bednarczyk. KW Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że debata odbędzie się, jak planowano, w środę 17 października, o godz.18.00 w Piskim Domu Kultury.

Udział w niej weźmie dwóch kandydatów na Urząd Burmistrza Pisza – Andrzej Zadroga i Zenon Bednarczyk. Andrzej Szymborski natomiast opublikował oświadczenie, w którym zaprosił wszystkich mieszkańców na spotkanie również w środę 17 października, o godz. 17.30 na Placu Daszyńskiego.

Swoją decyzję uzasadnił m.in. tak: „w mojej ocenie niedopuszczalne jest, aby udział w debacie odbywał się na podstawie ograniczonych ilościowo wejściówek. Nieakceptowalne jest również, aby kandydaci kierowali do siebie pytania za pośrednictwem komitetów wyborczych”.

Kandydaci zapraszają siebie nawzajem do udziału w obu środowych wydarzeniach.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages