środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Bogusław Kierc w Leśniczówce Pranie

2018-10-01 08:29:56 (ost. akt: 2018-10-01 08:47:34)
Bogusław Kierc (pierwszy z prawej) podczas Gali VII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ, która odbyła się 30 czerwca br. w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie

Bogusław Kierc (pierwszy z prawej) podczas Gali VII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ, która odbyła się 30 czerwca br. w Domu Kultury w Rucianem-Nidzie

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

Muzeum im.K.I.Gałczyńskiego zaprasza na spotkanie z Bogusławem Kiercem, autorem m.in. tomiku "Jatentamten" nominowanego do finału Nagrody Orfeusza 2018 i laureata Nagrody Publiczności.

Spotkanie odbędzie się sobotę, 6 października, o godz. 16.30. Zakończą je nieformalne rozmowy przy ognisku.

Bogusław Kierc (ur. 22 stycznia 1943 w Bielsku-Białej) – polski poeta, krytyk literacki, aktor, reżyser, pedagog.
Ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Debiutował jako poeta w 1961 r. na łamach prasy. Na przełomie lat 60. i 70. XX w. należał do grupy literackiej Ugrupowanie 66. Jako aktor związany jest Wrocławskim Teatrem Współczesnym w latach 1967-1973, 1976-1984 i od 2000 roku, jako reżyser – z Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej. W 1965 roku zagrał jedną z dwóch głównych ról w filmie Andrzeja Wajdy Popioły - Krzysztofa Cedro. W latach 1990-1992 był dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie. W Szczecinie wyreżyserował kilka sztuk m.in. Żona Lota Szymborskiej, Figle Kobiet Szekspira, Klątwa Wyspiańskiego oraz Wzniosły upadek Anioła według Przybosia. Wiele lat wykładał w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im Ludwika Solskiego we Wrocławiu (przedmioty: wiersz, elementarne zadania aktorskie w planie żywym).
[/table]

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages