Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mamo jestem na policji, miałem wypadek, czyli oszuści w akcji

2018-09-17 09:23:08 (ost. akt: 2018-09-17 09:26:29)

Oszuści nieustannie podejmują próby oszukania starszych osób metodą na tzw: „policjanta” lub „na wnuczka”. Tym razem mężczyzna dzwonił, nie jak dotychczas na numer telefonu stacjonarnego, ale na numer telefonu komórkowego.

Podczas minionego weekendu oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał dwa takie zgłoszenia. W pierwszym przypadku do 86-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna. Dzwonił na numer telefonu komórkowego mieszkanki Pisza z zastrzeżonego numeru. Twierdził, że jest komendantem policji. Nie podał jednak żadnego imienia i nazwiska. Dzwonił, by poinformować, że jej syn miał wypadek, w którym są osoby ranne. Zaczął wypytywać kobietę o jej adres zamieszkania. Wówczas ta zorientowała się, że coś jest nie tak i rozłączyła się. O niepokojącym telefonie powiadomiła syna, a ten zgłosił to na policję.

W drugim przypadku sytuacja była bardzo podobna. Do starszej kobiety, z zastrzeżonego numeru zadzwonił mężczyzna. Miał zachrypnięty głos. Twierdził, że jest jej synem. Przez cały czas zwracał się do niej „mamo”.

W trakcie dalszej rozmowy powiedział: „mamo jestem na policji, potrzebuję pomocy, miałem wypadek”. Dodał, że w tym zdarzeniu są osoby zabite lub ranne. Po tych słowach kobieta zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać. Rozłączyła się. Zadzwoniła do córki, a ta o wszystkim powiadomiła policję.

	http://m.wm.pl/2018/09/ulotka-wnuczek-494443.jpeg

Policjanci apelują, aby porozmawiać na ten temat z bliskimi i przestrzec ich, by pod żadnym pozorem nie przekazywali obcym osobom pieniędzy zgromadzonych w domu lub w banku nawet, jeśli dzwoniący podaje się za policjanta.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adela #2602601 | 195.117.*.* 15 paź 2018 17:56

  Odpowiednio trzeba potraktować "kandydatów na radnych", którzy tkwią w radach od wielu kadencji. Zrobili sobie z tego dodatkowy dochód, a pożytku z mich nie ma żadnego, ponieważ zakorzenili się w układach. Myślę, że należałoby znieść radnym diety, wtedy nie byłoby tak wielu chętnych. Znaleźliby się tylko ci, którym naprawdę zależałoby, aby pracować dla mieszkańców.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. KN #2582084 | 188.146.*.* 17 wrz 2018 10:20

  Ciekawy materiał jak rolnicy potraktowali Kosiniaka-Kamysza partyjnego szefa Zbigniewa Włodkowskiego i co rolnicy sądzą o PSL. Wystarczy wrzucić w google tytuł artykułu: To był nokaut! Rolnicy powiedzieli Kosiniakowi-Kamyszowi w twarz, co sądzą o PSL-u: "Zdrajcy!" WIDEO.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. KN #2582082 | 188.146.*.* 17 wrz 2018 10:14

  Rolnicy powiedzieli Kosiniakowi-Kamyszowi co myślą o PSL - partii do której należy Zbigniew Włodkowski: https://wpolityce.pl/polityka/412501-to- byl-nokaut-rolnicy-powiedzieli-wprost-co -sadza-o-psl-u

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages