Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Debiut Pisza. Będą kręcić "Na skraju Puszczy Piskiej"!

2018-09-13 07:45:59 (ost. akt: 2018-09-13 09:07:58)

Autor zdjęcia: Łukasz Szymański

KOLARSTWO/// Pisz zadebiutuje 16 września jako miasto gospodarz w cyklu wyścigów kolarskich Mazury MTB. Niedzielny wyścig zapowiada się niezwykle emocjonująco, bo na zawodników czeka wymagająca trasa z trudnymi fragmentami w okolicach Kotła Dużego.

Mazury MTB to regionalny cykl wyścigów kolarskich, w których co etap ściga się kilkuset zawodników. Od trzech lat regularnie startują w nim piszanie z grupy Olikom Team, a w najbliższą niedzielę kolorowy peleton po raz pierwszy zawita do Pisza, by powalczyć "Na skaju Puszczy Piskiej".
Centrum zawodów, ze startem i metą oraz atrakcjami dla kibiców, będzie plaża miejska.
Wyścig odbędzie się na rundzie o długości 34 km, która z Pisza prowadziła będzie w okolice Kotła Dużego i z powrotem.

– Regularnie startujemy w Mazury MTB i jesteśmy przekonani, że trasa na której zwykle trenujemy będzie należała do jednej z najtrudniejszych w cyklu – mówi Marcin Lipiński z Olikom Team. – Najbardziej wymagające odcinki są w lasach w okolicach Kotła Dużego. Pokonanie ich jeden raz wymaga dużo siły i umiejętności kolarskich, a niektórzy w niedzielę będą przejeżdżać trasę dwa, a nawet trzy razy.

Najdłuższa trasa podczas niedzielnego maratonu będzie liczyła 102 km. Do wyboru będą ponadto odcinki 68 i 34 km. Początek zmagań o godz. 11.30. Cykl Mazury MTB popularyzuje kolarstwo wśród najmłodszych. Podczas każdego etapu odbywają się zmagania dzieci i młodzieży. Warto być na miejscu już o godz. 10.00, zabrać rower, kask i duży zapas energii, by sprawdzić się w kolarskiej rywalizacji z innymi zawodnikami.

ŁS

O wydarzeniu pisaliśmy także TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages