środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Będzie bezpieczniej na przejazdach kolejowych Warmii i Mazur

2018-08-28 08:29:03 (ost. akt: 2018-08-28 08:40:35)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Pixabay.com

159 warmińsko-mazurskich przejazdów kolejowo-drogowych będzie lepiej przygotowana dla kierowców. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Zapewnią to nowe urządzenia zabezpieczenia, wymienione tory i odnowione jezdnie, czyli realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Krajowy Program Kolejowy.

Na 159 przejazdach kolejowo-drogowych województwa warmińsko-mazurskiego wzrośnie komfort kierowców i poziom bezpieczeństwa. Skrzyżowania są modernizowane w ramach już realizowanych projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 640 mln zł. To nie koniec prac. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują inwestycje na Warmii i Mazurach na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł.

– Modernizacja 159 przejazdów na Warmii i Mazurach zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Podobne zmiany obejmują całą Polskę. Przebudowa skrzyżowań towarzyszy modernizacji sieci kolejowej i oznacza dla pasażerów kolei sprawniejsze, krótsze podróże, a dla kierowców i pieszych większy komfort przy bezpiecznym przejeżdżaniu i przechodzeniu przez tory – mówi Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Na linii Działdowo – Olsztyn przebudowane zostaną 42 przejazdy, na linii Szczytno – Ełk prace obejmą 92 przejazdy. Również na linii z Olsztyna do Iławy zmodernizowanych będzie łącznie 21 przejazdów.

Dodatkowo na Warmii i Mazurach realizowany jest projekt „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap I – część przejazdowa”. Wartość prac w regionie to 4,34 mln zł. Program swym zasięgiem obejmuje także cały kraj.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. montują dodatkowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, które zwiększą bezpieczeństwo pasażerów pociągów i samochodów. Montowane są także nowe i dodatkowe urządzenia. To sygnalizatory i rogatki. W trakcie prac wymieniane są tory i jezdnia. Modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych w województwie warmińsko-mazurskim już trwa i prowadzona będzie także w przyszłym roku.

Należy pamiętać, że o bezpieczeństwie na przejazdach decydują także sami kierowcy. Odpowiadają oni za 99% zdarzeń w 2017 roku. Często ignorują oni znak stop i włączoną sygnalizację świetlną, przejeżdżają pod zamykającymi się rogatkami lub je omijają. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwala na bezpieczne przekraczanie torów na drugą stronę drogi. Dlatego stawiamy #SzlabanNaRyzyko.

Zespół prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages