Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Folkbabeczki jadą do Kazimierza

2018-08-07 14:30:00 (ost. akt: 2018-08-07 14:28:57)
Festiwal w Węgorzewie

Festiwal w Węgorzewie

Autor zdjęcia: Jerzy Łapo

Folkbabeczki oraz śpiewaczka z Orzysza Krystyna Bałdyga pojadą do Kazimierza, by reprezentować nasze województwo podczas najważniejszego konkursu folkloru w Polsce. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Po zdobyciu Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Jezioranach przyszedł czas na kolejny sukces. Folkbabeczki zajęły pierwsze miejsce podczas 41. Międzynarodowego Jarmarku Folkloru w Węgorzewie. Nasze przebojowe i utalentowane panie okazały się bezkonkurencyjne w kategorii „Folklor rekonstruowany”. Warto wspomnieć, że w minioną sobotę (4 sierpnia) Folkbabeczki zaprezentowały się na scenie w nowych strojach mazurskich, które były rekonstruowane przez krawcową Barbarę Dobrowolską z Unieszewa. Nasze panie, jako trzeci zespół w Polsce, mogą pochwalić się takimi strojami.

Folkbabeczki dzięki wspaniałemu występowi w Węgorzewie, otrzymały przepustkę na Ogólnopolski Festiwal Kapel Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. To najważniejszy konkurs folkloru w Polsce. Pojedzie tam również śpiewaczka z Orzysza Krystyna Bałdyga, która zwyciężyła w kategorii solistów śpiewaków. Za wierność tradycji wyróżnienie otrzymał z kolei zespół śpiewaczy „Orzyszanki”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages