Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Hanna Banaszak zaśpiewa w Praniu

2018-08-07 09:10:00 (ost. akt: 2018-08-07 09:08:43)
W sobotę, 11 sierpnia, zapraszamy do Prania na koncert Hanny Banaszak

W sobotę, 11 sierpnia, zapraszamy do Prania na koncert Hanny Banaszak

NASZ PATRONAT\\\Ciekawie zapowiada się weekend w Leśniczówce Pranie: w sobotę wystąpi Hanna Banaszak, w niedzielę wiersze K.I.Gałczyńskiego czytać będzie aktorka Barbara Młynarska-Ahrendt, prywatnie siostra Wojciecha Młynarskiego. Polecamy!

Sobota, 11 sierpnia, godz. 18.00 – koncert Hanny Banaszak
Wystąpią: Hanna Banaszak – wokal, Jacek Szwaj – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne.

Wokalistka z imponującym dorobkiem a jednocześnie wciąż poszerzająca repertuar, znakomita w utworach jazzowych, ale też w klasyce, piosence poetyckiej i kabaretowej.
Swoją karierę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Współpracowała ze współczesnymi poetami i kompozytorami, m.in. Jerzym Wasowskim, Andrzejem Trzaskowskim, Jonaszem Koftą, Jeremim Przyborą i Jerzym “Duduś” Matuszkiewiczem. Nadal współdziała z czołówką polskich twórców, m.in. Jerzym Satanowskim, Janem “Kanty” Pawluśkiewiczem, Januszem Stroblem, Zbigniewem Preisnerem i Józefem Baranem. Wystąpiła w kilku filmach m.in. “Słona róża” i ”Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie “Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię z ”Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego “Siekierezada” (1985). Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego. Zmierzyła się wokalnie z muzyką Mozarta, Vivaldiego, Mangione, Metheny-ego, Davis-a, Gershwina i Ellingtona.
Bilety: 40 zł

Niedziela, 12 sierpnia, godz. 12.00 – Zabawy z Zieloną Gęsią
Specjalna oferta dla dzieci: teatralno-plastyczno- literackie zajęcia warsztatowe. Czas trwania: ok. 1 godz. Prowadzenie: Grażyna Nalewajek.
Bilety: 10 zł

Niedziela,12 sierpnia, godz. 17.00 – XXXV edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego”
Poezja K. I. Gałczyńskiego i teksty Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Barbary Młynarskiej-Ahrendt
Muzyka: Aleksander Dębicz – fortepian (improwizacje inspirowane poezją).

Barbara Młynarska-Ahrendt – absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, do 1971 r. aktorka Tetaru Powszechnego, Narodowego, występowała w programach estradowych i kabaretowych. Później wyjechała do Szwajcarii gdzie mieszka do dzisiaj. Założyła tam i prowadzi m.in. Klub Miłośników Żywego Słowa organizując spotkania z wybitnymi osobistościami ze świata teatru i estrady, dziennikarzami, pisarzami, poetami i politykami. Prywatnie – siostra Wojciecha Młynarskiego, stąd i jego twórczość będzie prezentowana podczas koncertu.

Aleksander Dębicz – jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich młodego pokolenia. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Doskonały interpretator muzyki klasycznej, wirtuoz muzyki J. S. Bacha. Kompozytor, którego pasją jest improwizacja; w interpretacjach pianisty podziw budzi zarówno wirtuozeria, jak i inwencja twórcza. Punktem wyjścia jest dla niego muzyka klasyczna, zwłaszcza barokowa, ale także inne gatunki muzyczne.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages