Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Park nad Pisą zostanie przebudowany. Gmina otrzymała dofinansowanie

2018-08-03 09:10:15 (ost. akt: 2018-08-03 09:14:09)

Autor zdjęcia: Archiwum

31 lipca br. w Olsztynie podpisano umowy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie, a samorządami realizującymi zadania z trzech zakresów, tj. kształcenia, bioróżnorodności i infrastruktury kulturalnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

Wśród beneficjentów programu znalazła się również Gmina Pisz.

Projekt pod nazwą „Wzmocnienie różnorodności biologicznej i rewaloryzacja parku miejskiego w Piszu” to m. in. przebudowa oświetlenia, nowa aranżacja trawników i rabat, demontaż i remont schodów w obu częściach parku (most drogowy), nowe nawierzchnie ścieżek, montaż tablic edukacyjnych i in. Oprócz poprawy funkcji rekreacyjnych i edukacyjnych, park ma również stwarzać warunki do tworzenia unikatowych w przestrzeni miejskiej siedlisk flory i fauny.

Projekt „Wzmocnienie różnorodności biologicznej i rewaloryzacja parku miejskiego w Piszu” jest ściśle powiązany z realizacją projektu budowy portu i przebudowy nabrzeży Pisy. Zakres prac i terminy realizacji obu inwestycji zostały odpowiednio uwzględnione. Oba przedsięwzięcia mają przyczynić się m. in. do wzrostu potencjału gospodarczego miasta i rozwoju ruchu turystycznego.

Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 630 tys. zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków europejskich to 1 mln 385 tys. zł. Zgodnie z umową, realizacja projektu rozpocznie się 01 lutego 2019r. a jego zakończenie i rozliczenie ma nastąpić do końca października przyszłego roku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku park miejski od mostu kolejowego aż do kładki dla pieszych, zyska na estetyce i bioróżnorodności.

źródło: www.pisz.pl

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages