Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Święto Policji w Piszu. Były odznaczenia i awanse

2018-07-26 09:34:26 (ost. akt: 2018-07-26 09:52:54)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Za nami Powiatowe Obchody Święta Policji w Piszu. Był to dzień awansów, odznaczeń i wyróżnień za dobrą pracę dla funkcjonariuszy oraz podziękowań dla tych, którzy swoją działalnością przysłużyli się funkcjonowaniu Policji. Ten dzień był okazją, aby docenić trud i niełatwą pracę piskich mundurowych.

W środę (25 lipca) odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w Piszu. Główna część uroczystości miała miejsce w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu.

Uroczysty apel poprzedzony był mszą świętą odprawioną w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Mszę celebrował ksiądz kapelan – Jan Karbowski.

W uroczystości wzięli udział policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, Starosta Powiatu Piskiego – pan Andrzej Nowicki, burmistrzowie z powiatu piskiego i ich zastępcy, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piszu, bryg. Paweł Pieńkosz, Prokurator Rejonowy w Piszu, pan Rafał Kulągowski, przedstawiciele wojska, nadleśnictwa, urzędu pracy oraz przedstawiciele podmiotów współpracujących z KPP w Piszu.

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski podziękował policjantom za wzorową, sumienną służbę oraz zaangażowanie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie piskim. Życzenia skierował także pod adresem pracowników cywilnych. To właśnie dzięki ich pracy w dużej mierze zależy sprawność i skuteczność działań policji. Komendant przekazał słowa podziękowania także rodzinom funkcjonariuszy i ich najbliższym za cierpliwość, wyrozumiałość i codzienne wsparcie.

Kom. Marcin Karmowski podziękował także przedstawicielom lokalnych samorządów, które finansowo i rzeczowo wspierają piską policję. Podkreślił przychylny stosunek samorządowców do Policji, do spraw porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Słowa podziękowania Komendant skierował również pod adresem pozostałych służb, inspekcji i instytucji, które na co dzień współpracują z piską policją i wspierają jej działania. Kom. Marcin Karmowski dodał, że liczy na kolejne wspólne inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego.

Nie zabrakło także ciepłych słów i podziękowań pod adresem lokalnych mediów, bo to właśnie dzięki miejscowym dziennikarzom można pochwalić się sukcesami mieszkańcom naszego powiatu, a czasami całego kraju. Ale to także dzięki nim istnieje możliwość szybkiego dotarcia do ludzi z ważnymi informacjami, czy komunikatami.

Wiele ciepłych słów i życzeń dla Komendanta, policjantek, policjantów i pracowników cywilnych piskiej policji padło ze strony zaproszonych gości.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek składając życzenia funkcjonariuszom powiedział: „ Życzę, abyśmy – nie tylko z okazji tego Święta- czuli się dumni z tego, że służymy i pracujemy w Policji, że możemy pomagać innym, dbać o porządek i bezpieczeństwo. Niech to Święto zjednoczy nas, niech da poczucie przynależności do ważnej formacji, poczucie dumy i satysfakcji z dobrze wykonywanych obowiązków”.

Inspektor Tomasz Klimek przekazał prezent dla Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. To kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu marki Kia, który trafi do ruchu drogowego. Po zakończeniu uroczystości goście mieli możliwość obejrzenia z bliska przekazanego prezentu.

W dalszej części przyszedł czas na odznaczenia i awanse.
W tym roku z okazji Święta Policji, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczenie otrzymał- sierż. szt. Dariusz Prasał – dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzyszu.
Policjant uhonorowany został „Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę”. Odznaczenie to nadawane jest za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek oraz Komendant Powiatowy Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski.

Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymali:
Na komisarza Policji mianowano:
1. podkom. Kurpiewski Artur – KPP Pisz
2. podkom. Modzelewski Artur – KP Biała Piska
3. podkom. Zieliński Wojciech- KPP Pisz

Na aspiranta sztabowego Policji mianowano:
1. st. asp. Grygorowicz Robert – KPP Pisz
2. st. asp. Sznaza Tomasz – KPP Pisz
3. st. asp. Jabłoński Piotr – KPP Pisz
4. st. asp. Szydlik Arkadiusz- KPP Pisz
5. st. asp. Zawalich Tomasz – KPP Pisz

Na aspiranta Policji mianowano:
1. mł. asp. Gębusiak Marcin – KPP Pisz 2. 2. mł. asp. Sakowska Karolina – KPP Pisz
3. mł. asp. Pomichowski Grzegorz – KPP Pisz
4. mł. asp. Kosikowski Łukasz – KPP Pisz
5. mł. asp. Załęski Karol – KP Biała Piska

Na młodszego aspiranta Policji mianowano:
1.  sierż. szt. Boratyńska Monika – KPP Pisz
2. sierż. szt. Jabłonowski Krzysztof – KPP Pisz
3. sierż. szt. Krajewski Jacek – KPP Pisz
4. sierż. szt. Prasał Dariusz – KP Orzysz
5. sierż. szt. Sienkiewicz Krzysztof – KPP Pisz

Na sierżanta sztabowego Policji mianowano:
1. st. sierż. Brodowski Marcin – KPP Pisz
2. st. sierż. Klukowski Adam – KPP Pisz
3. st. sierż. Koszewski Marcin – KPP Pisz
4. st. sierż. Patalan Przemysław – KPP Pisz
5. st. sierż. Sznaza Sławomir - KPP Pisz
6. st. sierż. Kaczyński Adrian - KP Orzysz
7. st. sierż. Sekścińska – Dzido Iwona – KP Ruciane - Nida

Na starszego sierżanta Policji mianowano:
1. sierż. Arnista Monika – KPP Pisz
2. sierż. Franczuk Piotr – KP Ruciane - Nida
3. sierż. Klałżyński Norbert – KPP Pisz
4. sierż. Sobolewski Piotr – KPP Pisz
5. sierż. Zajączkowski Remigiusz – KP Orzysz

Na sierżanta Policji mianowano:
1. st. post. Buraczewski Karol – KP Biała Piska
2. st. post. Dąbrowski Karol - KP Orzysz
3. st. post. Grajko Mateusz – KPP Pisz
4. st. post. Jurczykowski Mateusz – KP Ruciane – Nida
5. st. post. Laszczkowski Przemysław – KP Ruciane – Nida
6. st. post. Mieczkowski Łukasz – KPP Pisz

Na starszego posterunkowego Policji mianowano:
1. post. Albińska Anna – KP Biała Piska
2. post. Filipkowski Patryk - KP Orzysz
3. post. Łosiak Mateusz - KP Orzysz
4. post. Laszczkowski Przemysław – KP Ruciane – Nida
5. post. Pieloszczyk Joanna – KP Ruciane – Nida


Wszystkim odznaczonym i awansowanym serdecznie gratulujemy !
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages