środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Plejada gwiazd w Leśniczówce Pranie

2018-07-25 13:00:00 (ost. akt: 2018-07-25 12:28:42)
W niedzielę, 29 lipca, w Praniu wystąpi Maja Komorowska

W niedzielę, 29 lipca, w Praniu wystąpi Maja Komorowska

Autor zdjęcia: Archiwum Muzeum K.I.Gałczyńskiego w Praniu

NASZ PATRONAT\\\ Propozycja artystyczna Leśniczówki Pranie to plejada gwiazd polskiej sceny muzycznej i teatralnej. W najbliższy weekend wystąpią znani i lubiani artyści, m.in.: Maja Komorowska, Katarzyna Żak, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska.

Sobota, 28 lipca, godz. 18.00 – spektakl muzyczny “Kaszana, zdalnie sterowana”
Muzyka i słowa: PIOTR BUKARTYK Scenariusz i reżyseria: JERZY SATANOWSKI. Kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek, Jerzy Satanowski
Wystąpią: Katarzyna ŻAK, Krystyna Tkacz, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Jan Janga Tomaszewski, Arkadiusz Brykalski
Muzycy: Fabian Włodarek: piano, akordeon, Wiesław Wysocki: saksofony, klarnety, flet, klawisze, Paweł Stankiewicz: gitary, Konrad Kubicki: bas, Robert Siwak: perkusjonalia.

Spektakl oparty na twórczości Piotra Bukartyka autora tekstów, kompozytora, konferansjera, aktora (miał i taki epizod), ale przede wszystkim pieśniarza poruszający się na pograniczu wielu gatunków muzycznych, mieszający rocka, bluesa, reggae, folk z kabaretem i piosenką literacką. Napisał przeszło 400 piosenek, niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami np. “Kobiety jak te kwiaty”, “Niestety trzeba mieć ambicję”, “Sznurek”, “W życiu liczy się porządek”, “Kup sobie psa” czy “Serce na patyku”. Szerokiej publiczności znany od lat m.in. z piątkowych audycji “Urywki z Rozrywki” w radiowej Trójce. Był także stałym gościem audycji, prowadzonych przez Wojciecha Manna, w których wykonywał piosenki-felietony.
Reżyser “Kaszany”, Jerzy Satanowski tak opisał przedstawienie: “Nasz spektakl chce być pierwszą próbą przeniesienia tych piosenek na innych wykonawców i to wykonawców pozornie nie z tej samej bajki, czyli aktorów i to aktorów bardzo charakterystycznych. Gdybym miał jednym zdaniem określić ten spektakl napisałbym tak: poetycko-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych.”
Przedstawienie otrzymało nagrodę publiczności w kategorii “Najlepszy spektakl” na IV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych.
Bilety: 50 zł

Niedziela, 29 lipca, godz. 12.00 – Zabawy z Zieloną Gęsią
Specjalna oferta dla dzieci: teatralno-plastyczno- literackie zajęcia warsztatowe. Czas trwania: ok. 1 godz. Prowadzenie: Grażyna Nalewajek.
Bilety: 10 zł

Niedziela, 29 lipca, godz. 17.00 - XXXV edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego”
W programie: poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Mai Komorowskiej
Muzyka: Alina Mleczko Trance Fusion (Alina Mleczko - saksofony sopranowy i altowy Buba Badije Kuyateh - kora afrykańska)

Alina Mleczko saksofonistka najczęściej wykonująca muzykę klasyczną i współczesną. Solistka koncertująca w salach filharmonicznych w Europie i USA. Wydała sześć autorskich albumów. Wzięła udział w nagraniach kilkudziesięciu jako kameralistka, solistka a także w projektach orkiestrowych z zespołami Etno ,jazz i muzyki improwizowanej. Jej solowe albumy nominowane były do nagrody fonograficznej Fryderyk. Otrzymała nagrodę magazynu muzycznego Classica we Francji za płytę Sjesta a także wyróżnienie Rewelacja Audio Video za płytę Fiesta. Już w pierwszych latach artystycznej kariery amerykański fachowy magazyn Saxophone Journal poświęcił jej artykuł monograficzny w numerze poświęconym najwybitniejszym saksofonistkom świata. Koncerty z muzyką improwizowaną zajmują coraz więcej miejsca w jej zawodowym kalendarzu. Jedną z inspiracji tych działań jest m.in. współpraca z gambijskim muzykiem Buba Badije Kuyateh,który gra na korze afrykańskiej. Koncerty Aliny Mleczko z udziałem Buby Badije Kuyateh to połączenie dwóch skrajnie od siebie różnych muzycznych światów a także pozornie niewspółgrających ze sobą barw instrumentów. Doświadczenia w muzyce europejskiej, klasycznej i współczesnej Aliny Mleczko w połączeniu z jakże odmienną energią i “transowością” muzyki afrykańskiej Buby Badije Kuyateh, tworzą niespotykaną nową jakość.
Bilety: 17 zł (normalny), 12 zł/os. (dla rodzin z dziećmi do lat 18)

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages