Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Elita: Bo jak nie my, to kto?

2018-07-11 15:13:00 (ost. akt: 2018-07-12 10:40:26)
Kamil Szymanowski

Kamil Szymanowski

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Już czwarty raz z rzędu tytuł "ELka na 6" zdobył OSK Kamila Szymanowskiego z Pisza. — Gdy kursanci dowiedzieli się o naszej wygranej, zaśpiewali nam "Bo jak nie my, to kto?". Mamy najlepszych kursantów — mówi nasz zwycięzca.

Przypomnijmy. OSK „ELITA” powstał 7 lat temu. Przyszłych kierowców szkolą tutaj Kamil Szymanowski oraz Stanisław Gwiazda. Instruktorzy podkreślają, że stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej. Kamil Szymanowski przekonuje, że w swojej pracy nigdy się nie nudzi. — Pracę zaczynam o 7. rano z uśmiechem
na ustach. Kursanci czekają na mnie. Mogę jeździć przez 12 godzin wokół jednego drzewa. I zawsze coś się dzieje! Robi się inny manewr, wrzuca się inny
bieg. Jest po prostu ciekawie — opowiada nasz zwycięzca. OSK Elita to nie tylko szkoła jazdy. — Tak naprawdę tworzymy z naszymi kursantami rodzinę. Utrzymujemy ze sobą kontakt nawet po skończonym szkoleniu. Na drodze mogą nas spotkać różne sytuacje. Czasem zdarza się, że byli kursanci dzwonią do nas z trasy i pytają co mają zrobić — mówi instruktor.
Nasza „ELka na 6” cieszy się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców naszego powiatu, ale także sąsiednich województw. Na kurs do „Elity” przyjeżdżają nawet osoby na co dzień mieszkający za granicą. Nic dziwnego, bo ośrodek zapewnia solidne przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy.
— Uważam, że opanowanie jest tym co nas wyróżnia — przekonuje Stanisław Gwiazda. — Z reguły kursanci chcą wykonywać swoje zadania jak najlepiej. Jednak nie zawsze im to wychodzi. Nie możemy się z tego powodu denerwować. Musimy zachować spokój i wykonywać to samo zadanie nawet po kilkanaście razy.

Zdaniem Kamila Szymanowskiego kursanci „Elity” są najlepsi. — Gdy dowiedzieli się o naszej wygranej, zaśpiewali nam „Bo jak nie my to kto?”. To było coś niesamowitego. Chciałbym wszystkim podziękować za oddane na nas głosy. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta. Dziękuję kursantom, rodzinie, znajomym. Bardzo się ciszymy, że doceniają oni naszą pracę, że nasza praca nie idzie nie marne. Dbamy o naszych kursantów. Staramy się wspólnie odnosić sukcesy, bo ich sukces jest również naszym sukcesem — dodaje Kamil Szymanowski.

Drugie miejsce w naszym plebiscycie zajął Ośrodek Szkolenia Kierowców Kazimierza Andrzejczyka z Pisza. Kazimierz Andrzejczyk to doświadczony instruktor. Szkoli przyszłych kierowców już od 30 lat. — Myślę, że w tym zawodzie pracowitość i wyrozumiałość to podstawa. Po prostu trzeba lubić ludzi. Czasem ważne jest miłe słowo, a czasem trzeba stanowczo powiedzieć kursantowi, by wziął się w garść. Niezwykle ważne jest przy tym wsparcie. Jestem emerytowanym nauczycielem, a to bardzo ułatwia mi pracę z kursantami — przyznaje instruktor. Kursanci cenią pana Kazimierza i jego współpracownika za profesjonalizm i dobrą atmosferę, którą wprowadzają podczas szkolenia. — Pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali swój głos na moją szkołę. Dzięki tym głosom udało mi się zając drugie miejsce w plebiscycie,co jest dla mnie dużym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.Przy tej okazji dziękuję również Annie Heller oraz Michałowi Hybza, którzy współtworzą tę firmę i z zaangażowaniem edukują nowe pokolenia kierowców — dodaje Kazimierz Andrzejczyk.

Trzecie miejsce w naszym plebiscycie zajął OSK „Expert” Andrzeja Sawickiego. — Zawsze podchodzę do swoich kursantów ze zrozumieniem — opowiada Andrzej Sawicki. — W większości przypadków są to młodzi ludzie, dla których prowadzenie auta jest czymś zupełnie nowym. Doskonale wiem, że jest to stresujące, dlatego najważniejszy jest spokój i opanowanie. Ludzie doceniają naszą pracę i darzą nas zaufaniem. Wykonujemy naszą pracą z ogromnym zaangażowaniem. Ciągle mamy ręce pełne roboty. Ciągle przychodzą do nas nowi kursanci.

WYNIKI Z POWIATU PISKIEGO. NASZE SZKOŁY ZNALAZŁY SIĘ NA SZCZYCIE RANKINGU REGIONALNEGO. GRATULUJEMY!!!
1.OSK „Elita” - 51 proc. głosów. (1. miejsce w regionie).
2. OSK Kazimierz Andrzejczyk - 42,4 proc. głosów (2. miejsce w regionie).
3. OSK „Expert” Andrzej Sawicki - 6,3 proc. głosów (3. miejsce w regionie).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages