Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

IV Plener Malarsko – Rzeźbiarski „Kolonia Artystów”

2018-06-29 15:00:00 (ost. akt: 2018-06-29 13:38:51)
Od kilku lat na plener do Rucianego-Nidy przyjeżdżają artyści z całego kraju

Od kilku lat na plener do Rucianego-Nidy przyjeżdżają artyści z całego kraju

Autor zdjęcia: Piotr Bogdaszewski

Przed nami wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez na Mazurach, w gminie Ruciane-Nida, — IV Plener Malarsko – Rzeźbiarski „Kolonia Artystów” Ruciane- Nida 2018.

Już po raz czwarty gościć będą artyści z całego kraju, którzy w dniach 20-29 lipca tworzyć będą dzieła w ramach IV Pleneru Malarsko – Rzeźbiarskiego „Kolonia Artystów” Ruciane- Nida 2018. Prace, podobnie jak w poprzednich edycjach, pozostaną na miejscu, tam gdzie powstały i współtworzyć będą kulturalną przestrzeń miejscowości. Z myślą o mieszkańcach.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia powstaną m.in. rzeźbione ławki plenerowe, pozostaną atrakcją miasta podnosząc jego walory turystyczne. Pracę artystów podziwiać będą mogli w czasie ich powstawania mieszkańcy, turyści oraz grupy kolonijne, spędzające wakacje na Mazurach.

Celem jest integracja artystów i możliwość wymiany ich doświadczeń, a także zainteresowanie mieszkańców rzeźbą, malarstwem i rozwojem osobistym. Spotkanie z kulturą skierowane jest do różnych grup wiekowych, dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Oficjalne rozpoczęcie pleneru odbędzie się w piątek 20 lipca o godz. 17.00 na Placu za budynkiem Urzędu Miasta i Gminy Ruciane-Nida. Część artystyczną umilą zespoły
LOETZEN BLUES oraz MOLLY MALONE’S.

Plener zakończy się uroczystą wystawą 29 lipca (sobota) podczas Dni Rucianego-Nidy na Stadionie Miejskim.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages