środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Kajakowy eko-patrol wyruszył na wyprawę dookoła Śniardw

2018-06-14 11:51:06 (ost. akt: 2018-06-14 13:30:07)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Akcja "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne" zawitała nad jezioro Roś, skąd kajakowy ekopatrol wyruszył dziś (14 czerwca) na wyprawę dookoła jeziora Śniardwy.

W skład ekipy wchodzą Dominik Dobrowolski i młodzież ze Starego Ogólniaka w Piszu oraz Szkoły Podstawowej w Hejdyku pod opieką instruktora kajakarstwa Józefa Knyżewskiego.

Przez cztery dni ekopatrol będzie monitorował największe jezioro w Polsce, sprawdzając czystość brzegów i wód. Po drodze zawita do Niedźwiedziego Rogu, Mikołajek oraz Nowych Gut. Pierwszym przystankiem była piska ekomarina. Uczestnicy wyprawy nie mieli tutaj żadnych zastrzeżeń. Sprawdzając pojemniki na śmieci, pracownik piskiego M-GOSiR-u podsunął pomysł, by na pojemnikach pojawiła się kartka, by zgniatać plastikowe butelki przed wyrzuceniem. Jak powiedział Dominik Dobrowolski, będzie to pierwsza uwaga w raporcie końcowym recykling rejsu.

Kilkudniowa wyprawa ma zwrócić uwagę na dbałość o środowisko. Kajakarze chcą w ten sposób zaapelować do turystów i mieszkańców, by nie zaśmiecali jezior.

Organizatorem ekologicznej akcji jest Fundacja PlasticsEurope Polska. Do przedsięwzięcia włączyło się również Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Więcej informacji na temat akcji w następnym wydaniu Gazety Piskiej.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages