Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Dostaną ponad trzy miliony na dokończenie remontu drogi

2018-06-14 11:50:00 (ost. akt: 2018-06-14 11:49:23)

Trwa przebudowa drogi Pisz-Wiartel Mały. Do soboty (16 czerwca) remontowany odcinek będzie nieprzejezdny. Objazd wyznaczono przez Szeroki Bór. Robota idzie pełną parą, a w sierpniu lub we wrześniu br. ruszy trzeci etap budowy drogi.

Do zamknięcia całej inwestycji brakowało 2,5 km drogi. Jednak kilka dni temu okazało się, że przebudowa drogi powiatowej Pisz-Turośl zostanie dokończona. Powiat Piski otrzymał na III etap budowy drogi ponad 3,2 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z rządowego programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln zł., z czego ponad 813 tys. zł będzie pochodziło z budżetu powiatu piskiego.

Zakres zaplanowanych prac to przede wszystkim przebudowa skrzyżowania tej drogi z drogą Wiartel – Zdunowo na skrzyżowanie typu rondo, budowa dwóch zatok autobusowych, przebudowa nawierzchni jezdni do szerokości 6 metrów oraz ścieżka rowerowa do skrzyżowania z drogą na Wiartel. W przypadku ostatniego wymienionego elementu – ścieżki rowerowej, umożliwi to połączenie istniejącej infrastruktury dla rowerzystów, która zlokalizowana jest przy ul. Gdańskiej w jeden ciąg, a tym samym wygodną trasę rowerową do skrzyżowania drogi nr 1522 N z drogą do miejscowości Wiartel. Opisane działania zakończą przebudowę całości odcinka o długości około 7 km od skrzyżowania z drogą do Wiartla do miejscowości Pisz.

— Uzyskane dofinansowanie jest dobrą informacją, szczególnie w świetle prowadzonych już prac na drodze powiatowej Nr 1522 N. Podejmując inwestycję zdawałem sobie sprawę z tego, iż dokończenie przebudowy jest rzeczą priorytetową, odcinek od Małego Wiartla do Wiartla nie mógł pozostać w dotychczasowym, jakże fatalnym stanie — mówi starosta piski Andrzej Nowicki. — Podjęte działania ostatecznie okazały się skuteczne i po pierwszej dobrej informacji z 12 czerwca o tym, że uzyskamy dofinansowanie, dzisiaj (13 czerwca-przyp.red.) dostałem wiadomość o wysokości środków jakie przeznaczył na naszą inwestycję wojewoda. Jest to najlepsze z możliwych zakończeń jakiego można było oczekiwać. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami przebudowa drogi będzie zrealizowana kompleksowo, a tym samym remont odcinka Turośl – Pisz dobiegnie końca. Mam nadzieję, iż chwilowe utrudnienia związane z pracami drogowymi nie będę dla nikogo zbyt wielką uciążliwością zwłaszcza, iż efekt końcowy będzie służył nam przez wiele lat, stanowiąc wygodną i bezpieczną trasę zarówno dla okolicznych mieszkańców jak i przyjezdnych. Pragnę wyrazić również głęboką wdzięczność panu Arturowi Chojeckiemu – wojewodzie warmińsko-mazurskiemu, za to, iż dostrzegł nasz problem i skutecznie zareagował w celu jego rozwiązania.

O dofinansowanie remontu drogi powiatowej zabiegał też poseł PiS Jerzy Małecki. — Pan wojewoda przychylił się do podniesionych przeze mnie argumentów i zdecydował o przekazaniu określonej puli środków na realizację III etapu inwestycji polegającej na budowie brakującego odcinka Jabłoń – Wiartel — czytamy na stronie internetowej parlamentarzysty. — Bardzo się cieszę, że akurat ta droga, położona w atrakcyjnym przyrodniczo terenie nad jeziorami: Brzozolasek i Nidzkie, będzie wybudowana. Ważnym elementem tej inwestycji jest ścieżka rowerowa. Zapewni ona uczestnikom ruchu nie tylko bezpieczeństwo, ale też stworzy szansę na bezpieczne korzystanie z uroków mazurskiej przyrody. Warto pamiętać, że droga, o której mowa, ma strategiczne znaczenie, w obszarze komunikacyjnym, ale również gospodarczym, łącząc powiat piski z powiatem ostrołęckim i Równiną Kurpiowską. Zamknięcie tej inwestycji istotne przyczyni się do dalszego rozwoju powiatu.

Umowa na realizację III etapu inwestycji zostanie podpisana pod koniec czerwca 2018 r., a realizacja zadań, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozpocznie się w sierpniu lub wrześniu 2018 r. Środki dostała także gmina Orzysz na modernizację drogi w Odojach. Gmina Pisz nie otrzymała finansowego wsparcia na budowę ulicy Słubickiej.

Na Warmii i Mazurach 27 samorządów otrzyma prawie 30 milionów złotych dofinansowania z rządowego programu na drogi lokalne. O dodatkowych 500 milionach złotych na te inwestycje w całym kraju mówił w marcu premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages