Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Rozmawiali o uzależnieniach wśród uczniów na konferencji w Zespole Szkół Zawodowych w Piszu

2018-06-11 07:19:18 (ost. akt: 2018-06-11 07:28:05)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

„Przeciwdziałanie uzależnieniom wśród uczniów. Formy i sposoby interwencji” to temat przewodni konferencji, którą piscy policjanci zorganizowali wspólnie z nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu. Zbliżające się wakacje to doskonała okazja, by porozmawiać z dyrektorami szkół i pedagogami na temat uzależnień wśród dzieci i młodzieży.

Policjanci z piskiej komendy współpracując z nauczycielami z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, jeszcze wczesną wiosną doszli do wniosku, że przed wakacjami warto byłoby zorganizować spotkanie dyrektorów szkół i pedagogów z całego powiatu, by wspólnie porozmawiać na temat problemów wychowawczych wśród uczniów. Tematem przewodnim winny być uzależnienia wśród dzieci i młodzieży, gdyż wakacje są często doskonałą okazją dla młodych osób, by sięgać po rożnego rodzaju używki.

Efektem rozmów był pomysł wspólnego zorganizowania konferencji o zasięgu powiatowym. Odbyła się ona w czwartek (7 czerwca br.) w Zespole Szkół Zawodowych w Piszu pn. „Działania profilaktyczno- wychowawcze jako formy rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym.”

Wśród prelegentów byli też funkcjonariusze policji. Pierwszym z nich był podinsp. Jacek Doliński - psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który mówił o tym „Jak sobie radzić z niepożądanymi prowokacyjnymi zachowaniami uczniów”. Nawiązał także do metod konstruktywnej konfrontacji.

W dalszej części głos zabrała kom. Anna Szypczyńska z Komendy PowiatowejPolicji w Piszu. Policjantka rozmawiała z nauczycielami na temat „Przeciwdziałania uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży.” Mówiła także o formach i sposobach interwencji omawiając procedury współpracy szkoły z policją. Zaprezentowała także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako jednego z narzędzi wymiany informacji między obywatelami a policją.

Po przerwie głos zabrał Pan Janusz Samarow - Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Pan Dyrektor mówił o mediacjach w szkole jako sposobie rozwiązywania problemów wychowawczych.

W dalszej kolejności o dialogu motywującym w pracy z młodzieżą mówił pan Robert Oszczakiewicz – specjalista terapii uzależnień oraz wieloletni dyrektor Ośrodka Monar w Gaudynkach.

Na koniec miała miejsce wymiana doświadczeń wśród prowadzących oraz nauczycieli na temat pracy z młodzieżą, zwłaszcza sprawiającą problemy wychowawcze. Podsumowując konferencję, dyrektor Zespołu Szkól Zawodowych w Pisz, pan Włodzimierz Miszczak bardzo serdecznie podziękował wszystkim za udział w spotkaniu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czegoś tu nie rozumiem #2517429 | 77.247.*.* 11 cze 2018 22:50

    po przeczytaniu dwóch artykułów /........./– Otrzymaliśmy zgłoszenie w środę o godzinie 11 – potwierdza starszy sierżant Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Przyznaje, że samochód uderzył w znak drogowy, po czym odjechał. Na szczęście świadek zdarzenia zapisał numery rejestracyjne. Gdy policjanci odnaleźli kierowcę, przebadali go alkomatem. Badanie wykazało śladową ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zapowiada, że zostaną wykonane badania retrospektywne, które wykażą, czy kierowca w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. /............../ JAK TO, TO W OLSZTYNIE ZGŁOSILI POLICJI JAK W PISZU JEŹDZIŁ? TO PO ILU GODZINACH GO PRZEBADALI CI POLICJANCI Z OLSZTYNA? TO ZNACZY, ZE UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU I ILE GODZIN MINEŁO?

    Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages