Sobota, 14 grudnia 2019. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Zarzuty za wyłudzenie zwrotu kosztów przyjazdu na rozprawę sądową

2018-06-01 09:46:52 (ost. akt: 2018-06-01 09:49:14)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Piscy śledczy wyjaśnili sprawę usiłowania wyłudzenia kosztów przyjazdu na rozprawę sądową. Postępowanie zakończyło się przedstawieniem zarzutów oszustwa dwóm mieszkańcom powiatu ostrołęckiego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego kryminalni ustalili, że na początku grudnia ubiegłego roku na rozprawę do Sądu Rejonowego w Piszu wezwanych zostało trzech świadków. Dwóch z nich to mężczyźni w wieku 52 i 60 lat z powiatu ostrołęckiego. W miejscowości Wiartel spotkali się z trzecim znajomym i wspólnie przyjechali na rozprawę jego samochodem marki Peugeot.

Mieszkańcy powiatu ostrołęckiego przedłożyli w sekretariacie wnioski o zwrot kosztów dojazdu na rozprawę sądową, przedkładając stosowne dokumenty. Ich wnioski nie zostały uwzględnione. Z relacji świadków wynikało bowiem, że wszyscy trzej mężczyźni przyjechali jednym pojazdem.

Panowie, którzy przyjechali na rozprawę z powiatu ostrołęckiego nie otrzymali zwrotów kosztów dojazdu, za to usłyszeli zarzuty. Dotyczą one niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 133,73 złotych poprzez złożenie wniosku o zwrot poniesionych kosztów dojazdu z tytułu stawiennictwa w charakterze świadka. Przedłożony dokument zawierał nieprawdziwe oświadczenie, co do samodzielnego przyjazdu do sądu własnym środkiem transportu. W ten sposób mężczyźni usiłowali wprowadzić w błąd sędziego.

Starszy z mężczyzn nie kwestionował swojej winy. Młodszy natomiast nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Stwierdził, że wszystko to jest nieporozumieniem.

Mężczyznom grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zenek #2513078 | 37.47.*.* 4 cze 2018 11:44

  Piski wymiar niesprawiedliwości rzygać się chce komuchy na stryczek

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo2650 #2511300 | 37.248.*.* 1 cze 2018 11:14

  Zarzuty jak za przęstępczość zorganizowaną,bo współnie i w porozumieniu wyłudzili sto parę złotych.To kara że tak mało,bo sędzia brzydzi się tak małych pieniędzy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obiektywny #2511293 | 81.15.*.* 1 cze 2018 10:46

  Tu o jakieś śmieszny zwrot kosztów chodzi i grozi 8 lat? W starostwie klika rządzi od wielu lat i co?. Jeden dostał jakiś śmieszny wyrok, a sprawy toczyły się ponad 10lat! Teraz kolejny czeka i czeka na osądzenie i co? Ile dostanie...? A kasę bierze, bo klika trzyma się razem i udają że wszystko jest ok. ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages