Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Pranie. Orfeusze na Inaugurację Sezonu Artystycznego

2018-06-30 08:23:00 (ost. akt: 2018-06-30 08:22:47)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Już tylko godziny dzielą nas od Inauguracji Sezonu Artystycznego w Praniu, który rozpocznie się galą wręczenia nagród za najlepszy tom poetycki roku. Finał VII edycji Nagrody im.K. I. Gałczyńskiego "ORFEUSZ" rozpocznie się w Leśniczówce Pranie o godz.17.30.

Jury VII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego ORFEUSZ za najlepszy tom poetycki roku, w składzie: prof. Jarosław Ławski (przewodniczący), Janusz Drzewucki, dr Antoni Libera, dr Bronisław Maj, Teresa Tomsia spośród dwudziestu nominowanych wcześniej do nagrody książek, wyłoniło finałową piątkę (kolejność alfabetyczna):

Bogusław Kierc, Jatentamten, Wydawnictwo Forma, Szczecin-Bezrzecze 2017
Jerzy Kronhold, Stance, Wydawnictwo Convivo, Warszawa 2018
Krzysztof Kuczkowski, Ruchome święta, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2017
Joanna Kulmowa, 37, Wydawnictwo Iskry, Warszawa 2017
Piotr Szewc, Światełko, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2017

Decyzją jury laureatem ORFEUSZA MAZURSKIEGO (przyznawanego autorowi z Warmii, Mazur lub Podlasia) został Michał Książek za tomik Północny wschód, Fundacja Sąsiedzi, Białystok 2017

Kolejny raz swojego faworyta, spośród piątki nominowanych do finału tomików i laureata Orfeusza Mazurskiego mogli wybierać także czytelnicy. Swoje zgłoszenia można przesyłać na adres: muzeumpranie@neostrada.pl jak również za pośrednictwem profilu muzeum na Facebooku oraz podczas gali wręczenia nagród. Nagrodą dla zwycięzcy będzie jesienne spotkanie autorskie w leśniczówce Pranie, transmitowane przez internet.

Laureata Nagrody ORFEUSZA poznamy już dziś (30 czerwca) podczas uroczystej gali wręczenia nagrody w Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Zwycięzca otrzyma 20 tys. zł i statuetkę autorstwa Aliny Kluzy- Kaji, natomiast laureat ORFEUSZA MAZURSKIEGO – 5 tys. zł.

Laudacje do nominowanych tomików wygłoszą członkowie jury, a oprawę artystyczną wydarzenia zapewnią twórcy z Krakowa: skrzypaczka Halina Jarczyk (kierownik muzyczny Teatru Słowackiego, niegdyś członkini zespołu Anawa Marka Grechuty, kierownik artystyczny wielu legendarnych już przedstawień Teatru STU i „Nieszporów ludźmierskich”), Michał Wierba (znakomity pianista jazzowy młodego pokolenia) i Mariusz Sianko (aktor Teatru Słowackiego, znany też z ról w produkcjach telewizyjnych).

Honorowy patronat nad nagrodą objęli: minister kultury i dziedzictwa narodowego, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Pen Club Polska.
Patroni medialni: Radio Olsztyn, Radio Białystok, Gazeta Olsztyńska

Organizatorem nagrody jest Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu. Celem jest wykreowanie prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody w dziedzinie poezji, promocja wysokiej klasy twórczości poetyckiej i jej autorów, bezstronne premiowanie najlepszych tomów poetyckich bez względu na kategorię wiekową i dorobek autora.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages