środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Tydzień Bibliotek - (DO)Wolność czytania

2018-05-18 12:17:59 (ost. akt: 2018-05-18 12:21:55)
Podsumowanie konkursu plastycznego "Polska Niepodległa"

Podsumowanie konkursu plastycznego "Polska Niepodległa"

Autor zdjęcia: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu

Tegoroczny XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem "(DO)Wolność czytania, którego celem było podkreślenie roli czytania i bibliotek.

Hasło nawiązuje także do 100-lecia Obchodów Odzyskania przez Polskę Niepodległości - wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.

Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu zorganizowała szereg wydarzeń dla czytelników w każdym wieku. Gośćmi biblioteki byli: Artur Nowaczewski - poeta i krytyk literacki, Edyta Zarębska - bajkopisarka i ilustratorka książek dla dzieci.

Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu przygotowała przedstawienie dla najmłodszych pt. "Agata nogą zamiata" wg tekstu Janiny Porazińskiej.

Czytelnicy uczestniczyli także w dyskusji o książkach i lekcjach bibliotecznych. Święto bibliotek było także okazją do uroczystego podsumowania konkursu plastycznego pt. "Polska Niepodległa", który trwał od 1 lutego do 16 kwietnia 2018r.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek - z Teatrem przy Stoliku - ukłon w stronę klasyki. Tekst "Izabela i Wokulski - historia pewnej miłości" przeczytali : Wiesława Szymańska i Grzegorz Jurkiewicz.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages