Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Najmłodsi czarowali słowem

2018-05-14 07:30:00 (ost. akt: 2018-05-14 07:27:56)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kucisz

W piątek (11 maja) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Piszu najmłodsi uczniowie (klasy I - III) rywalizowali o zwycięstwo w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod wdzięcznym hasłem "Czarowanie słowem".

— Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, a także rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa — mówi nauczycielka Agnieszka Kucisz, jedna z organizatorek konkursu.

Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: Krystyna Kamka, - wicedyrektor ZSP 1, Natalia Kucisz – właścicielka firmy „Wonderland”, Elżbieta Żywczyk – redaktor naczelna Gazety Piskiej i Joanna Klukowska – nauczyciel bibliotekarz w ZSP 1.

Oceniając młodych recytatorów według kryteriów: dobór i trafność tekstu, dykcja, interpretacja utworu lirycznego oraz ogólny wyraz artystyczny, Jury wyłoniło zwycięzców konkursu i przyznało nagrody. Oto one:

W kategorii Klasy 1-2
I miejsce — Jakub Dąbrowski
II miejsce – Amelia Grygorowicz
III miejsce – Kacper Chmielewski
Wyróżnienie – Julia Krysiak

W kategorii Klasy 3
Nagrodę Grand Prix otrzymała – Amelia Daniłowska, która zachwyciła Jury i publiczność swoją interpretacją wiersza „Samochwała”.
I miejsce – Mateusz Filipkowski
II miejsce – Maria Kokoszka
III miejsce – Camill Skrodzka
Wyróżnienie – Paweł Słonka

Wszystkim młodym artystom dziękujemy za chwile wzruszeń i refleksji, których nam dostarczyli. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages