Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Bezpieczna droga do szkoły. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych

2018-05-10 09:00:20 (ost. akt: 2018-05-10 09:08:19)
Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" to również spotkania z dziećmi

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" to również spotkania z dziećmi

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W środę (9 maja) od wczesnych godzin rannych policjanci piskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły".

W ramach tej akcji funkcjonariusze nadzorowali ruch pieszych w rejonach szkół zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych. Kontrolowali także autobusy, którymi dzieci dowożone są do szkół. Zwracali uwagę, czy pojazdy te są sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone. Policjanci kontrolowali także uprawnienia kierowcy i sprawdzali jego stan trzeźwości oraz czy dzieci przewożone są pod okiem opiekuna.

Policjanci skontrolowali 7 autobusów przewożących dzieci. Niestety nie wszystkie były sprawne technicznie. W przypadku 2 autobusów funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne.

Patrole drogówki tego dnia sprawdzały także, czy dzieci w samochodach przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyli czy korzystają z fotelików lub innych urządzeń ochronnych oraz czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Tego dnia policjanci nadzorując okolice szkół weryfikowali także prawidłowość oznakowania pobliskich dróg. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na naszych drogach.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” były także doskonałą okazją, by policjanci drogówki spotkali się z przedszkolakami z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Piszu i porozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Jak się okazało dzieci wiedzą bardzo dużo na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a ich dociekliwość i zadawane pytania zaskakiwały funkcjonariuszy.

KPP PiszCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages