Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Uczciwy znalazca na wagę złota

2018-05-03 10:45:08 (ost. akt: 2018-05-03 14:07:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Pixabay

Chwila nieuwagi czy klasyczny pech potrafią bardzo utrudnić nasze życie. Zgubienie portfela, kluczy czy dokumentów komplikuje najprostsze codzienne sytuacje. Trzeba wtedy liczyć na uczciwego znalazcę. Na szczęście są i tacy. Warto więc sprawdzić, czy nasze zagubione przedmioty nie trafiły na policję.

Do piskiej komendy co raz częściej przychodzą uczciwi obywatele, którzy znaleźli jakiś przedmiot i nie wiedzą do kogo on należy. Liczą na to, że policjanci ustalą właściciela i przekażą odzyskane przedmioty. Tak się właśnie dzieje.

W ostatnim czasie już kilka razy zdarzyło się, że na policję w Piszu przyszły osoby, które coś znalazły. Najczęściej jest to portfel z pieniędzmi i dokumentami, który ktoś zgubił na ulicy, czy zostawił chociażby w sklepie.

Wczoraj (2 maja br.) do piskiej komendy przyszedł 80-letni mieszkaniec Pisza, który przyniósł męski portfel. W środku był dowód osobisty, 520 złotych i 530 euro. Straszy pan powiedział, że portfel ten znalazł kilka minut wcześniej w centrum miasta na pl. Daszyńskiego. Prosił, aby przekazać go właścicielowi. Tak też się stało.

Funkcjonariusze dotarli do 39-letniego mieszkańca piskiej gminy, którego dowód osobisty był w znalezionym portfelu. Mężczyzna powiedział, że rzeczywiście w godzinach popołudniowych był w Piszu na pl. Daszyńskiego. Nawet nie zauważył, że nie ma swojego portfela. Dodał, że miał w nim dowód osobisty i sporą sumę gotówki- 520 złotych i 530 euro. Był niezmiernie wdzięczny starszemu panu, który okazał się uczciwym obywatelem i przyniósł znaleziony portfel na policję.

Po ostatniej burzy, która 1 maja przeszła nad Piszem i okolicą kilku obywateli przyniosło do komendy znalezione tablice rejestracyjne pojazdów. Jeśli jakiś kierowca utracił tego dnia tablice rejestracyjne swojego auta, może przyjść do piskiej komendy. Być może wśród tych odnalezionych są właśnie te utracone przez niego podczas ulewy.

Źródło: KPP w Piszu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ricko #2495954 | 37.47.*.* 4 maj 2018 13:54

  Znalazłem dowód rejestracyjny od pojazdu. Zaniosłem na Policję, a tam problem, czemu do nich a nie do Biura Rzeczy Znalezionych. Swoją droga to ja wiem gdzie jest posterunek Policji ale Biuro Rzeczy nie mam pojęcia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Był niezmiernie wdzięczny starszemu panu #2495492 | 109.241.*.* 3 maj 2018 12:12

  A na czym ta wdzięczność polegała? Zachował się jak należy wobec znalazcy? Czy jak wieśniak?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages