Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Ponad milion na remont drogi

2018-04-30 13:00:00 (ost. akt: 2018-04-30 12:56:33)

Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymały od wojewody promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Finansowe wsparcie trafiło m.in. do powiatu piskiego. Przebudowana zostanie droga Ogródek—Skomack Wielki.

Obfite opady deszczu, które wystąpiły jesienią i zimą ubiegłego roku, spowodowały uszkodzenie drogi na trasie Ogródek — Skomack Wielki. Chodzi o ponad kilometrowy odcinek. Jak stwierdziła komisja ds. Klęsk żywiołowych, powołana przez starostę piskiego, zniszczone zostały również trzy przepusty. Wicestarosta Marek Wysocki odebrał 18 kwietnia z rąk Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego promesę na dofinansowanie realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Tym samym, Powiat Piski zyskał 1 013 000 zł z przeznaczeniem na przebudowę drogi. Środki pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Całkowita wartość planowanych prac wynosi 1 266 349, 99zł.

W sumie z budżetu państwa do samorządów z Warmii i Mazur trafi prawie 10 mln zł. Podpisane przez ministra MSWiA promesy gwarantują wypłacenie wskazanych w nich kwot, a samorządowcy już mogą podejmować działania przygotowawcze związane z inwestycjami. Przyznane w formie promes dotacje w wysokości do 80 proc. kosztów usuwania skutków klęsk muszą być wykorzystane jeszcze w tym roku. Remont drogi Ogródek — Skomack Wielki ma rozpocząć się w II kwartale.

— Doskonale zdaję sobie sprawę jak wiele dróg i budynków komunalnych wymaga remontu po zdarzeniach, które niewątpliwie nosiły znamiona klęski żywiołowej. Znam rozmiar tych strat, wiele z nich widziałem na własne oczy, kiedy razem z Państwem spotykaliśmy się na terenach dotkniętych przez żywioł, potem również przy okazji całościowej oceny tych szkód. Wiem, że środki przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji będą dla Państwa dużym wsparciem w procesie przywracania zniszczonej infrastruktury do pełnej funkcjonalności. Mam nadzieję, że uda się Państwu wykorzystać je jak najefektywniej — powiedział wojewoda podczas spotkania z samorządowcami. Podkreślił również, że kluczowym elementem, który pomógł w szybkim i precyzyjnym oszacowaniu strat była doskonała współpraca między samorządami a administracją rządową.

Starosta piski Andrzej Nowicki nie kryje satysfakcji, że udało się pozyskać środki dla naszego powiatu: — Bardzo cieszę się w związku z pozyskaniem środków na odbudowę drogi na tym odcinku. Fakt ten cieszy mnie tym bardziej, że zarówno w ubiegłym jak i bieżącym okresie programowym możliwości pozyskania dofinansowania z przeznaczeniem na drogi powiatowe były i są niewielkie. Podejmujemy jednak wszelkie działania by wykorzystać wszelkie dostępne środki celem realizacji ważnych z punktu widzenia mieszkańców naszego powiatu inwestycji drogowych, tak jak to miało miejsce w tym przypadku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages