Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Będą promować nasze dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze

2018-04-24 15:02:23 (ost. akt: 2018-04-24 15:10:42)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Piszu

„Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze motorem rozwoju turystyki aktywnej w rejonie Piskim i Alytusie” – nowy projekt Powiatu Piskiego oraz litewskiego partnera – Rejonu Alytus, został oficjalnie rozpoczęty na konferencji, która odbyła się w siedzibie piskiego starostwa 23 kwietnia.

Jest to już 6. wspólnie realizowany z litewskim partnerem projekt dofinansowany ze środków unijnych.
Spotkanie, które zainaugurowali Starosta Piski Andrzej Nowicki wspólnie z Merem Rejonu Alytus Algirdasem Vrubiauskasem, poświęcone było przede wszystkim prezentacji głównych celów i zadań przewidzianych do realizacji w powyższym projekcie.
Projekt zakłada działania nastawione na obustronną promocję Powiatu Piskiego i Rejonu Alytus jako celów podróży, wypoczynku, aktywnych form spędzania czasu wolnego.

http://m.wm.pl/2018/04/orig/0000030974-dsc-1458-461205.jpg

W projekcie zaplanowano stworzenie interaktywnych map promujących lokalne obiekty dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego- odrębnie dla Powiatu Piskiego i Rejonu Alytus, na których umieszczane będą informacje o lokalnych atrakcjach dziedzictwa kulturowego i naturalnego oraz miejscach, które warto odwiedzić.

Równolegle, realizowane będą działania mające na celu promocję aktywnych form spędzania czasu wolnego i lokalnych miejsc, w których te formy można realizować. Ta forma promocji realizowana będzie przy organizacji wyjazdów młodzieży do regionów partnerskich oraz wizyt studyjnych z udziałem osób dorosłych.

Powstaną również tradycyjne foldery promocyjne w wersji polsko-litewsko- anglojęzycznej, promujące aktywne formy spędzania czasu wolnego w regionach partnerskich.

Całkowita wartość projektu Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze motorem rozwoju turystyki aktywnej w rejonie Piskim i Alytusie” wynosi 37 745,30 EUR, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Litwa- Polska wynosi 85 % kosztów kwalifikowanych, tj. 32 083,50 EUR, wkład własny partnerów stanowi 15 %, tj. 5 661,80 EUR. Liderem projektu jest Powiat Piski, partnerem litewski Rejon Alytus.
Projekt realizowany będzie do końca stycznia 2019 r.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Piszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages