Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Zdobywali doświadczenie pod okiem piskich policjantów

2018-04-11 13:46:58 (ost. akt: 2018-04-11 14:16:59)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wczoraj (10 kwietnia) do piskiej komendy przyjechali młodzi policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, aby zdobywać doświadczenie od starszych kolegów.

Służbę rozpoczęli od odprawy służbowej, którą przeprowadził Kierownik Referatu Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu- podkom. Tomasz Szypczyński.

Najpierw przełożony przydzielił młodym funkcjonariuszom doświadczonego policjanta. Następnie wszyscy otrzymali zadania do realizacji i dowiedzieli się w jakim rejonie pełnić będą służbę. Tego dnia głównym celem wszystkich patroli było sprawdzanie osiedli pod kątem ujawniania przypadków zakłócania porządku publicznego i niszczenia mienia. Policjanci mieli także sprawdzać miejsca zagrożone naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wszystko po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piskiego.

Po odprawie w komendzie nadszedł czas, aby rozpocząć służbę w terenie. Patrole zmotoryzowane oraz piesze ruszyły w miasto, by zwracać uwagę i reagować na przypadki zakłócania porządku publicznego szczególnie przez młodzież.

W efekcie podczas służby policjanci wylegitymowali 44 osoby, w tym 2 nieletnie. Ujawnili między innymi 18 wykroczeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Funkcjonariusze nałożyli 11 mandatów karnych dla sprawców, którzy dopuścili się tego czynu. Ponad to patrole sprawdziły 53 miejsca zagrożone naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu piskiego.

Patrol pieszy, pełniący służbę na terenie Pisza, zatrzymał poszukiwanego mężczyznę. Policjanci zauważyli na jednej z ulic osobę przypominającą wyglądem poszukiwanego 31-letniego mieszkańca Pisza. Funkcjonariusze wylegitymowali tego mężczyznę. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest to rzeczywiście 31-latek, który od pewnego czasu ukrywa się przed organami ścigania. Był poszukiwany celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Najbliższe miesiące 31-latek spędzi w areszcie śledczym.

Tego dnia kilku młodych adeptów zdobywało doświadczenie pod okiem policjantów piskiej drogówki. Oni skupiali się głównie na bezpieczeństwie pieszych uczestnicząc w działaniach „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Ujawniali także inne wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo na drogach.

Na zakończenie wszystkie patrole wróciły do piskiej komendy, by podsumować osiągnięte wyniki. Był to także czas, aby słuchacze podzielili się swoimi spostrzeżeniami i zdobytymi doświadczeniami. Omawiane były także sytuacje, które pojawiły się podczas służby, a nie do końca były zrozumiałe dla młodych policjantów.

W ten sposób pierwszy dzień praktyk słuchaczy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na terenie powiatu piskiego dobiegł końca. Wkrótce przyjadą po raz kolejny, by zdobywać doświadczenie pod okiem starszych kolegów.

KPP Pisz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2482453 | 83.6.*.* 11 kwi 2018 17:18

    Widziałem tą czarną z tym parowiakiem co nie lubi piszakow jak palili kiepy na dworcu...123

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages