Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Niosą pomoc, uczą i wygrywają

2018-04-05 09:00:00 (ost. akt: 2018-04-05 08:56:41)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Nasza akcja\\\ W małych miejscowościach to największy społeczny kapitał. Strażacy ochotnicy to też lokalni bohaterowie, zawsze są pierwsi na miejscu groźnych sytuacji. Konkurs na Najpopularniejszą OSP potrwa jeszcze tylko miesiąc!

W tym tygodniu przedstawiamy Państwu OSP Hejdyk. Jednostka została utworzona w 1952 roku. Obecnie liczy 37 druhów, w tym 8 kobiet i znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jak mówi prezes jednostki Adam Podsiad – na strażaków ochotników z Hejdyka zawsze można liczyć: — Nie ważne czy to dzień, czy środek nocy. Nasi druhowie są zawsze w gotowości. Ochotnicy poświęcają swój czas na działalność w OSP. Są bardzo dyspozycyjni. Do akcji zawsze wyjeżdżamy w komplecie.

Dyspozycyjność to nie jedyna cecha, która wyróżnia OSP w Hejdyku. Tamtejsi ochotnicy od kilku lat sięgają podczas zawodów sportowo-pożarniczych po Puchar Burmistrza Pisza. Od czterech lat jeszcze nikt ich nie pokonał w dodatkowym ćwiczeniu bojowym. Równie dobrze radzą sobie w klasyfikacji generalnej drużyn. W ubiegłym roku podczas gminnych zawodów strażackich zajęli 2. miejsce. Taki sam wynik uzyskali również podczas zawodów powiatowych.

Ochotnicy z Hejdyka niosą pomoc, ale i edukują. — Mocno współpracujemy ze szkołą podstawową. Organizujemy pogadanki na temat bezpieczeństwa. Uczymy dzieci udzielania pierwszej pomocy — mówi Adam Podsiad. Prezes OSP Hejdyk zdradził nam, że w tym roku jednostka planuje utworzenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Warto docenić ochotników! Nie tylko czuwają w dzień i w nocy, pędzą do pożarów i wypadków, ale też na co dzień angażują się w życie lokalnej społeczności. A jak prezentuje się powiatowy ranking naszego plebiscytu? Według danych ze środy (4 kwietnia) na prowadzeniu jest OSP Biała Piska. Na drugim miejscu znajduje się OSP Jeże, a na trzecim OSP Wiartel..
Głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek, znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, które nie znajdują się w tym systemie.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizować w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Głosowanie polega na wysłaniu sms-a pod przypisany numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł brutto. Szczegóły znajdziesz TUTAJ


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages