Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

„Katyń. Guzik mnie obchodzi”. Nowy Ogólniak w Piszu zaangażował się w kampanię społeczną Narodowego Centrum Kultury

2018-04-03 09:54:55 (ost. akt: 2018-04-03 10:00:22)

Autor zdjęcia: Narodowe Centrum Kultury

Jak co roku, w kwietniu przywołujemy pamięć zamordowanych w 1940 roku przez Rosjan polskich oficerów.

W ubiegłym roku przed budynkiem Zespołu Szkół Nr 1 w Piszu posadzono katyński dąb i odsłonięto obelisk poświęcony pamięci kapitana Józefa Machlejda- więźnia Starobielska, zamordowanego w Charkowie.

W tym roku uczniowie i nauczyciele Nowego Ogólniaka w Piszu biorą udział w kampanii Narodowego Centrum Kultury „Katyń. Guzik mnie obchodzi”. Akcję w Piszu koordynują nauczyciele Maciej Bzura, Elżbieta Chrostowska i Zofia Filipkowska.

Guziki „z żołnierskich płaszczy i mundurów” znajdowane w katyńskich dołach śmierci są symbolem pamięci o zbrodni z 1940 roku. Wyprodukowane przez Narodowe Centrum Kultury repliki guzików będą rozdawali uczniowie II LO w Piszu wśród pracowników różnych instytucji, uczniów, mieszkańców Pisza.

13 kwietnia w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, przechodnie będą mogli spotkać wolontariuszy na placu Daszyńskiego. Od nich mieszkańcy będą mogli otrzymać replikę guzika. Uczniowie będą też zachęcać do zrobienia z nim zdjęcia i wykorzystania go jako gest poparcia kampanii.

O szczegółach projektu zainteresowane osoby mogą dowiedzieć z fanpage’u szkoły na Facebooku – ( II Liceum Ogólnokształcące w Piszu „nowy” ) i fanpage’u projektu „ Katyń. Guzik mnie obchodzi” na Facebooku.

Źródło:
Nowy Ogólniak w Piszu

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages