Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Tworzymy razem zgraną drużynę

2018-03-28 15:32:00 (ost. akt: 2018-03-28 15:30:17)
Ochotnicy z Jeży podczas ubiegłorocznych zawodów

Ochotnicy z Jeży podczas ubiegłorocznych zawodów

Autor zdjęcia: Archiwum

NASZA AKCJA/// Trwa plebiscyt na najpopularniejszą jednostkę OSP. Jak na razie prowadzą ochotnicy z Białej Piskiej. Na drugim miejscu plasuje się OSP Wiartel. Trzecie miejsce należy do OSP Orzysz. Na swoich faworytów możecie głosować do 1 maja.

W tym tygodniu przedstawiamy Państwu OSP Jeże. Jednostka powstała w 1954 roku i ma bogatą historię. — Mój dziadek był komendantem. I z jego opowieści wiem, że kiedyś do pożarów wyjeżdżało się furmanką — wspomina Bartłomiej Duda, prezes OSP Jeże. Teraz czasy się zmieniły. Mamy remizę, którą niedawno udało nam się wyremontować oraz wóz strażacki.
Obecnie jednostka liczy około 15 strażaków ochotników. Jak podkreśla naczelnik OSP Jeże - wszyscy tworzą zgraną drużynę. Ochotnicy pomagają sobie zarówno podczas akcji, jak i w codziennym życiu. — Jesteśmy gotowi nieść pomoc w każdej chwili. Gasimy pożary, wyjeżdżamy do wypadków. Na tym polega nasza służba — zapewnia Krzysztof Olender, który swoją funkcję w OSP Jeże pełni już 30 lat.

Działalność OSP Jeże to nie tylko wyjazdy do akcji ratowniczo-gaśniczych, ale także udział w lokalnych imprezach czy zawodach strażackich. Już w ten piątek (30 marca) ochotnicy będą pełnić wartę przy Grobie Pańskim w miejscowym kościele.
OSP Jeże zawsze może liczyć na wsparcie mieszkańców. To z kolei jest dla tamtejszych strażaków ochotników ogromną motywacją do pracy. — Szacunek mieszkańców jest dla nas bardzo ważny, bo czujemy się częścią naszej wsi — dodaje Krzysztof Olender.

A my przypominamy, że głosowanie na Najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 1 maja. W każdym powiecie wyłonimy po trzy najpopularniejsze jednostki. Najpopularniejsze OSP na poziomie wojewódzkim wybierzemy z kolei w dwóch kategoriach. Pierwszą stworzyliśmy dla jednostek znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, drugą dla drużyn, których w tym systemie nie ma.
Dodatkowo strażacy ochotnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach: Najpopularniejszej Kobiecej Drużyny Pożarniczej i Najpopularniejszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Głosowanie polega na wysłaniu sms-ów pod przypisany jednostce OSP numer, z ustaloną treścią zamieszczoną w cudzysłowie zgodnie z danym powiatem. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP z listy danego powiatu. Koszt jednego sms-a wynosi 1,23 zł brutto. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages