Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podbili Mrągowo! Uczniowie piskiego SP1 znów cali w złocie!

2018-03-08 09:36:57 (ost. akt: 2018-03-08 09:51:17)

Autor zdjęcia: SP1

4 marca odbył się halowy turniej w piłce nożnej chłopców (rocznik 2008 i młodsi) z cyklu Mrągowia Cup 2017/18. Do zawodów stanęło 6 drużyn, które zagrały systemem "każdy z każdym", po 15 minut z 4 zawodnikami w polu oraz bramkarzem.

- W pierwszy mecz weszliśmy idealnie, było to prawie jak "wejście smoka". Pewnie wygraliśmy z GOL Giżycko (aż 11:0). Chłopcy naprawdę uwierzyli w siebie i to, że potrafią strzelać bramki. Przeciwnicy zaś z innych drużyn dostali sygnał, że będziemy walczyć i to ostro - mówi trener Cezary Misierewicz.

- W drugiej odsłonie z PISĄ Barczewo potwierdziliśmy swoją bardzo dobrą formę kończąc mecz z wynikiem 5:0. Od trzeciego i czwartego meczu tak naprawdę zaczął się nam turniej i to tak na poważnie. Dwa mecze z gospodarzami nie należały do najłatwiejszych - dodaje szkoleniowiec, którego podopieczni następnie wygrali kolejno z MKS II (2:0) i MKS I (1:0).

- Walka z "Jedynką" toczyła się do ostatniego gwizdka. Skuteczność w założeniach taktycznych i żelazna obrona zadecydowały o skromnej wygranej 1:0 - słyszymy w obozie SP1.

Ostatni mecz, ze słynną akademią NAKI Olsztyn, piszanom nie był aż taki straszny. Podchodzili do niego z komfortową przewagą punktową, dzięki której do złota turnieju wystarczył im choćby remis. Z drugiej strony ekipa SP1 nie mogła sobie pozwolić choćby na chwilę dekoncentracji, bo olsztynianie - nie bez przyczyny - uważani są za jedną z najlepszych drużyn w regionie.
http://m.wm.pl/2018/03/orig/uczniowie3-450796.jpg
Podopieczni trenera Cezarego Misierewicza stanęli jednak na wysokości zadania i zwycięstwem (2:1, była to JEDYNA stracona bramka w tym turnieju) przypieczętowali ostatecznie swój wyjazdowy triumf.

- Sprawdziliśmy różne ustawienia na boisku, pograliśmy systemem 2-2 oraz 1-3. Mamy pewien obraz tego, do czego dążymy i do czego przygotowujemy się od dawna. Celem jest finał o Puchar Tymbarku, który odbędzie się w kwietniu - mówi trener.

- Nasi piłkarze, jako cała drużyna, zagrali bardzo dobrze w obronie. Z tyłu "czyścił" akcje rywali w szczególności Nikodem Grek. Oliwier Adamiec ustrzelił z kolei w walce z Olsztynem przepiękną bramkę, trafiając w samo okienko. Klasą samą w sobie okazał się Kacper Pyczkowski. "Pyczka" latał po całym boisku, grał bardzo skutecznie, za co został zresztą uznany przez organizatorów za najlepszego zawodnika turnieju - dodaje Cezary Misierewicz.

- Podziękowania dla organizatora zawodów za poczęstunek, który przygotowali wraz z rodzicami Mrągowskich zawodników. Wielkie brawa także za organizację i miłą atmosferę - podsumowują nasi sportowcy z SP1.

WYNIKI:
SP1 Pisz 11:0 GOL Giżycko
SP1 Pisz 5:0 Pisa Barczewo
SP1 Pisz 2:0 MKS II Mrągowo
SP1 Pisz 1:0 MKS I Mrągowo
SP1 Pisz 2:1 NAKI Olsztyn

Nagrody indywidualne: "najlepszy zawodnik turnieju" - Kacper Pyczkowski

Bilans całego turnieju:
strzelone - 21:1 - stracone
http://m.wm.pl/2018/03/orig/uczniowie2-450795.jpg
Złoty skład SP 1: (rocznik 2008) Aleksander Maciejczyk, Kacper Pyczkowski, Nikodem Grek, Oliwier Adamiec, Adam Skowroński, Rafał Szypczyński, (rocznik2009) Oliwia Pyczkowska. Trener: Cezary Misierewicz.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages