środa, 3 czerwca 2020. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Oddaj krew w duchu aktywnego patriotyzmu

2018-02-28 10:35:00 (ost. akt: 2018-02-28 10:36:03)

Autor zdjęcia: Archiwum GP

1 marca odbędzie się zbiórka krwi w Piszu. Wydarzenie organizowane jest przez piskie muzeum oraz Powiatowy Klub Honorowych Dawców Krwi.

Akcja odbędzie się pod hasłem „Oddaj krew i ratuj życie”, a idea honorowego krwiodawstwa tym razem zawita w muzealne mury.
Ze względu na niskie temperatury akcja odbędzie się w muzeum, a nie jak wcześniej informowano w autokarze, który miał stanąć przed ratuszem.

– Honorowe krwiodawstwo to postawa, która jest patriotyzmem XXI wieku – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Krew stanowi lek, który można pozyskiwać tylko od ludzi chętnych do ratowania życia innych. 1 marca obchodzimy święto państwowe, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych, więc uznaliśmy, że to dobra okazja, by połączyć oddawanie krwi z historią, a akcję w duchu aktywnego patriotyzmu zorganizować właśnie w muzeum.

Zbiórka krwi rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa kilka godzin. Każdy uczestnik akcji otrzyma imienne podziękowanie oraz komplet upominków przygotowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej, m.in. biało-czerwoną opaskę na ramię, by podkreślić patriotyczny charakter wydarzenia.

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba pełnoletnia. By wziąć udział w akcji należy posiadać dokument tożsamości z numerem pesel. Na miejscu wypełnia się specjalną ankietę oraz przechodzi krótkie badanie lekarskie. To lekarz decyduje, czy chętny może oddać krew. Sam pobór trwa od kilku do kilkunastu minut, a każdemu krwiodawcy za 450 ml oddanej krwi przysługuje ekwiwalent w postaci czekolad.

Akcja odbędzie się w ramach Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegorocznego cyklu wydarzeń organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej. Szczegółowe informacje o poborze oraz innych spotkaniach organizowanych przez MZP dla uczczenia jubileuszu można znaleźć na stronie internetowej www.muzeumziemipiskiej.pl oraz profilu Muzeum Ziemi Piskiej na Facebooku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. CO MA PIERNIK DO WIATRAKA? #2450673 | 81.15.*.* 28 lut 2018 21:11

  ... Honorowe krwiodawstwo to postawa, która jest patriotyzmem XXI wieku ... Jeżeli przy defekacji będę owinięty flagą ...też będę patriotą?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W duchu patriotyzmu #2450119 | 81.15.*.* 28 lut 2018 11:02

  Niechaj Premier Szydło Beata odda 65 ooo pln na cel krwiodawstwa Z góry Dziękuję. Polski Piski Prawdziwy Patriota!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages