Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Konik polny i mrówka. Spektakl w bibliotece

2018-02-15 10:05:22 (ost. akt: 2018-02-15 10:11:57)

Autor zdjęcia: MGBP w Piszu

Teatr wśród książek to propagowanie czytelnictwa poprzez łączenie literatury z zajęciami aktorskimi. Płynące z przedstawienia wrażenia artystyczne pozostają na długo w pamięci czytelnika.

Każdego roku biblioteka umożliwia swoim czytelnikom wielokrotne kontakty z profesjonalnym teatrem. Dla młodszych czytelników przygotowywane są formy kameralne - teatrzyk Kamishibai i teatrzyk kukiełkowy. Spektakle przygotowywane są z udziałem dzieci i młodzieży.

Teatrzyk kukiełkowy skupia dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu i działa od kilkunastu lat pod kierunkiem Pani Luizy Augustyńskiej. Zajęcia odbywają się w bibliotece w ciągu roku szkolnego. Grupa teatralna przygotowuje scenerię spektaklu i uczy się gry aktorskiej. Dzieci spotykają się na próbach, a potem odgrywają różne role, rozwijają własne zainteresowania, kształtują wyobraźnię i wyzwalają w sobie bogatą aktywność twórczą. Najważniejsze jednak, że czerpią z tych spotkań przyjemność i satysfakcję ze wspólnego tworzenia. Daje to radość nie tylko im, ale i publiczności, która zawsze nagradza aktorów wielkimi i zasłużonymi brawami.

Pierwsze przedstawienia pt. "Konik polny i mrówka" wg tekstu Wandy Dobaczewskiej odbyły się 9, 12 i 13 lutego br.

Główne role w sztuce odegrały:
Gabriela Kozioł (mrówka),
Karolina Filipkowska (żuk),
Agata Siemienowicz (motyl),
Amelia Tuzinowska (konik polny),
Maja Iłowiecka (bąk),
Marcelina Walińska (ważka),
Aleksandra Przygoda (narrator).

Źródło: M-GBP w Piszu


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages