Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Policja: Przypominamy, przestrzegamy i apelujemy

2018-02-13 12:00:21 (ost. akt: 2018-02-13 10:37:42)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci drogówki przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Przestrzegają kierujących przed nadmierną prędkością i jazdą pod działaniem alkoholu. Apelują do wszystkich o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Dbajmy zatem o bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników dróg.

Przypominamy!
Niezależnie od pory roku, każdy pieszy, po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi posiadać element odblaskowy widoczny dla kierujących. Osoby piesze należą bowiem do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia w kontakcie z samochodem. W wyniku zaistniałych zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów mechanicznych, ich szanse na przeżycie znacznie maleją.

Przestrzegamy !
Nadmierna prędkość samochodu i alkohol w organizmie kierowcy to zabójcze połączenie. Taki kierowca w momencie, gdy pojawia się na drodze staje się tykającą bombą, która rodzi poważne zagrożenie w każdym miejscu, w którym się pojawia. Na szczęście często, dzięki pracy policjantów i odpowiedzialnej reakcji świadków ta bomba zostaje rozbrojona na czas. Niestety czasami wybucha i powoduje nieodwracalne zniszczenia.

Apelujemy !
Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Należy mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie na drodze może rodzić nie tylko odpowiedzialność karną dla kierowcy, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i rodzin.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages