Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ratownicy medyczni z Białej Piskiej otrzymali nową karetkę

2018-02-02 16:10:21 (ost. akt: 2018-02-02 20:19:06)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Dziś (2 lutego) odbyło się oficjalne przekazanie nowego ambulansu ratownikom medycznym z Białej Piskiej. Kluczyki do pojazdu przekazał im Marcin Domian, doradca wojewody warmińsko-mazurskiego.

W uroczystości, która odbyła się przed siedzibą Zespołu Ratownictwa Medycznego w Białej Piskiej, wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Jerzy Małecki, starosta piski Andrzej Nowicki, burmistrz Białej Piskiej Wojciech Stępniak, Marek Skarzyński, dyrektor piskiego szpitala, jego zastępca dr Krzysztof Woźniak, ks. proboszcz Piotr Butrymowicz oraz radni.

Przypomnijmy, w listopadzie ubiegłego roku wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki rozdysponował prawie 4 mln zł na poprawę wyposażenia Szpitalnych Oddziałów Ratowniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego. Wsparcie otrzymało kilkanaście placówek z naszego regionu. Jedna z najwyższych dotacji - 430 tys. zł. trafiła do piskiego szpitala. Umowę z wojewodą podpisał kilka miesięcy temu Andrzej Nowicki, starosta piski.
- Wojewoda dostrzega potrzeby na terenie naszego powiatu, a to jest dla nas sygnał, że służba zdrowia w Piszu stoi na dobrym poziomie - podkreślał podczas dzisiejszej uroczystości starosta.

Ambulans, który trafił do Zespołu Ratownictwa Medycznego w Białej Piskiej, kosztował 300 tys. zł, z czego 230 tys. pokryło dofinansowanie z warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego. Reszta pochodziła ze środków własnych piskiego szpitala. Kolejne 200 tys. zł dofinansowania zostało przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, który trafił na SOR oraz do poszczególnych Zespołów Ratownictwa Medycznego w powiecie piskim.

Więcej na ten temat w następnym wydaniu Gazety Piskiej, tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages