Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Krzysztof Rumiński nowym przewodniczącym oddziału rejonowego PZERiI w Piszu

2018-01-30 14:00:00 (ost. akt: 2018-01-30 17:11:33)
W ubiegły czwartek odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze

W ubiegły czwartek odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Krzysztof Rumiński został nowym przewodniczącym rejonowego oddziału Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Piszu. Zastąpił on na stanowisku Ryszarda Popławskiego. Krzysztof Rumiński zapowiada, że będzie kładł duży nacisk na sport.

Rejonowy Oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piszu ma nowe władze. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się w ubiegły czwartek (25 stycznia) w Urzędzie Miejskim w Piszu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Pisza Andrzej Szymborski oraz Tadeusz Chludziński - prezes Oddziału Okręgowego PZERiI w Suwałkach.

Podczas czwartkowego zebrania zarząd podsumował swoją dotychczasową działalność. A miniona kadencja przyniosła ogromne zmiany personalne. Po śmierci wieloletniego przewodniczącego związku Stanisława Malinowskiego, na czele organizacji w 2016 roku stanął Ryszard Popławski. Jak przyznał ustępujący przewodniczący, początki były trudne. — Nie były to łatwe czasy. Odszedł Stasiu, a wraz z nim cały zarząd. Musieliśmy wybrać nowe władze. Potem ciężko pracowaliśmy, by nasz oddział działał na odpowiednim poziomie — mówił Ryszard Popławski. — Dzięki zaangażowaniu i wzajemnym wsparciu udało się nam zrealizować wiele celów. Zmieniła się lokalizacja naszego biura. Z piwnicy Urzędu Miejskiego w Piszu przenieśliśmy się do lokalu na parterze. Takich warunków może pozazdrościć nam całe województwo. Nie musimy płacić ani za lokal, ani za media. Koszty pokrywa miasto, a wszystkie pieniądze ze składek trafiają na działalność programową. W tym miejscu chciałbym podziękować burmistrzowi Pisza Andrzejowi Szymborskiemu za bardzo dobrą współpracę. Zwiększyła się również liczba członków naszej organizacji. A to dzięki utworzeniu w 2016 roku koła Pisz, którego przewodniczącą została Teresa Leszczyńska. Obecnie nasz związek liczy 573 członków z całego powiatu piskiego. Oprócz tego udało się nam zorganizować wiele wycieczek, imprez, turnusów rehabilitacyjnych. Jeszcze raz bardzo dziękuję członkom naszego związku, zespołowi Raven, Mazurskiemu Gościńcowi oraz tym wszystkim, którzy nas wspierali, i którzy nam pomagali.

Tadeusz Chludziński, prezes Oddziału Okręgowego PZERiI w Suwałkach powiedział, że piski oddział jest jednym z najlepszych w naszym regionie. I nic dziwnego, bo wiele razy mogliśmy obserwować jego prężną działalność. Po czwartkowym spotkaniu otwiera się nowy rozdział w historii organizacji. Kolejne cele będzie realizował nowy zarząd, który został wybrany na 5-letnią kadencję. Nowym przewodniczącym został Krzysztof Rumiński. Piszanin od 8 lat jest emerytem. To były samorządowiec. W latach 1998-2002 pełnił funkcję wicestarosty powiatu piskiego. Był również radnym powiatowym trzech kadencji. Krzysztof Rumiński jest mocno związany ze sportem. W przeszłości zasiadał na stanowisku prezesa klubów - TSK Roś oraz Mazura Pisz. Obecnie stoi na czele Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Piszu.

— Chciałbym bardzo podziękować ustępującemu zarządowi, a w szczególności Ryszardowi Popławskiemu, Ryszardowi Nowickiemu oraz Romanowi Dąbrowskiemu — podkreśla Krzysztof Rumiński. — Jako nowy przewodniczący będę kontynuował ich działania. Dalej będziemy organizowali wycieczki krajowe i zagraniczne. Nie zabraknie wieczorków tanecznych, które cieszą się ogromną popularnością. Duży nacisk będą kładł na sport. Chcę, by seniorzy aktywnie spędzali swój wolny czas. Będą rajdy rowerowe, spływy kajakowe, senioriady. Dla chętnych także turnusy rehabilitacyjne.
Krzysztof Rumiński zaprasza emerytów, rencistów i inwalidów do wstąpienia w szeregi piskiego oddziału. — Jesteśmy otwarci dla wszystkich. Nasze biuro czynne jest we wtorki, czwartki i piątki w godz. 8-13 w sali nr 2 Urzędu Miejskiego w Piszu. Sładka członkowska wynosi tylko 2,50 zł miesięcznie. Za te klika złotych oferujemy naprawdę wiele korzyści i możliwości — przekonuje nowy przewodniczący.


Nowe władze rejonowego oddziału PZERiI w Piszu:
PREZYDIUM
Przewodniczący – Krzysztof Rumiński
I wiceprzewodniczący – Zofia Turska
II wiceprzewodniczący – Krystyna Piłat
Sekretarz - Elżbieta Gajda
Skarbnik - Agnieszka Kalicka
Członek prezydium – Ryszard Popławski

Członkowie zarządu
Jan Kolator, Wacław Markowski, Maria Mielcarek, Stefan Lipowski, Danuta Wikiera, Teresa Leszczyńska, Krystyna Wolska.
Komisja Rewizyjna
Barbara Rudnik, Irena Adamska, Katarzyna Gruszczyńska,

Delegaci na zjazd okręgu
Ryszard Popławski, Krzysztof Rumiński
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages