Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z gminy Pisz

2018-01-30 11:21:22 (ost. akt: 2018-01-30 11:24:41)

Muzeum Ziemi Piskiej i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu organizują Gminny Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zadaniem uczestników będzie zilustrowanie symboli narodowych bądź legendy o początkach państwa polskiego.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych z gminy Pisz, organizowany we współpracy z SP Nr 1 w Piszu, to jedno z wydarzeń wpisujących się w Obchody Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowywane przez Muzeum Ziemi Piskiej.

– Najmłodsi uczniowie będą mieli okazję wykazać się nie tylko talentem artystycznym, ale także włączyć się w upamiętnienie najważniejszych wydarzeń i postaci sprzed wieku, które pozwoliły odbudować suwerenne państwo polskie – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Myślę, że to dobra forma nauki patriotyzmu, co w tym szczególnym roku jest niezwykle ważne. Będziemy angażować uczniów piskich szkół we wszystkie wydarzenia w ramach naszych Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczestnicy Gminnego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Zadaniem młodszych uczniów, z klas I-III, będzie zilustrowanie polskich symboli narodowych. Tematyka prac w starszej grupie, kl. IV-VI, ma dotyczyć legend o początkach państwa polskiego. Uczestnicy mogą przedstawić postaci czy wydarzenia z podań o Lechu, Czechu i Rusie, Popielu, Piaście Kołodzieju, Warsie i Sawie oraz Wandzie, co Niemca nie chciała. 

Prace konkursowe przyjmowała będzie SP Nr 1 w Piszu. Konkurs rozpoczyna się 5 lutego, a termin składania prac mija 9 kwietnia. Jury wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Fundatorem nagród dla laureatów jest Muzeum Ziemi Piskiej, a ich wręczenie odbędzie się 20 kwietnia podczas konferencji „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce. W setną rocznicę niepodległości Polski” w Muzeum.             

Każda praca zgłoszona do konkursu, powinna być zatytułowana oraz podpisana imieniem i nazwiskiem autora, a także nazwą szkoły. Uczestnik musi złożyć także oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie przez akceptację regulaminu podpisane przez rodzica lub prawnego opiekuna. Szczegółowy regulamin oraz oświadczenie są dostępne na stronach internetowych organizatorów: www.muzeumziemipiskiej.pl oraz www.sp1.pisz.pl. Konkurs koordynują Alina Skrodzka i Marzena Krom-Ruchała, nauczycielki SP Nr 1 w Piszu, tel. 87 423 25 22. 

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages