Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Sprawcy profanacji kaplicy w Białej Piskiej ukarani!

2018-01-13 08:57:01 (ost. akt: 2018-01-13 08:55:49)
W nocy z 4 na 5 sierpnia wandale zniszczyli elewację kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej

W nocy z 4 na 5 sierpnia wandale zniszczyli elewację kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej

Autor zdjęcia: ks.Marcin Pysz

Zapadł wyrok skazujący dwóch sprawców winnych zniszczenia ściany kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej oraz obrazy uczuć religijnych. Wyrok orzekł Sąd Rejonowy w Piszu.

- W dniu 12 stycznia 2018 r. do Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu wpłynął prawomocny wyrok skazujący dwóch sprawców winnych zniszczenia ściany kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej oraz obrazy uczuć religijnych. Wyrok orzekł Sąd Rejonowy w Piszu II Wydział Karny - informuje ks. Marcin Pysz, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Piszu.

O wandalach, którzy zerwali tablicę i zniszczyli elewację kaplicy ewangelickiej w Białej Piskiej pisaliśmy tutaj

Sprawcy zostali uznani za winnych oraz ukarani grzywną, obowiązkiem naprawy szkody poprzez wpłacenie na rzecz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu kwoty 4 000,00 zł. Ponadto skazani zostali obciążeni kosztami sądowymi.

W taki sposób zakończyła się przykra sprawa zniszczenia oraz obrazy uczuć religijnych, jakich dopuścili się skazani w dniu 4 sierpnia 2017 r. w Białej Piskiej.

- Niestety tylko jeden ze skazanych wyraził żal z powodu popełnionych czynów. Na przykładzie tego smutnego wydarzenia widzimy, jak wiele napięć panuje w naszym społeczeństwie. Jednakże doświadczyliśmy wiele wsparcia ze strony władz Gminy Biała Piska na czele z Burmistrzem p. Wojciechem Stępniakiem. Wiele słów wsparcia kierowali do parafii ewangelickiej mieszkańcy Gminy Biała Piska, sołtysi okolicznych wiosek, wyrażając swój sprzeciw wobec zachowania sprawców - mówi ks.Marcin Pysz.

- Dziękujemy serdecznie pracownikom kancelarii Prezydenta RP, Rzecznika Praw Obywatelskich, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, p. poseł Urszuli Pasławskiej, funkcjonariuszom policji z komisariatu w Białej Piskiej, zaś przede wszystkim braciom i siostrom chrześcijanom różnych wyznań i tradycji z Polski, Stanów Zjednoczonych i Niemiec za okazane wsparcie i modlitwy - dodaje proboszcz Pysz.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tom Dee #2417014 13 sty 2018 11:48

  ksiądz napisał wyrok a sędzia przeczytał?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-31) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages