Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego odwiedzili uczniów z Hejdyka

2018-01-04 14:50:07 (ost. akt: 2018-01-08 14:13:07)

Autor zdjęcia: SP w Hejdyku

Wizyta odbyła się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. - Niezmiernie miło było nam gościć przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego pana Jana Bobka oraz dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska pana Bogdana Meina - mówi Małgorzata Ruszczyk z SP w Hejdyku.

Podczas spotkania przekazano placówce nagrodę główną XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu- kategoria ZIELONY KONTAKT, otrzymanej od firmy Abrys z Poznania - organizatora konkursu.

- Ta nagroda została przekazana z firmy Abrys do Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Dlatego władze urzędu postanowiły, odwiedzić naszą szkołę i wręczyć osobiście otrzymane dla nas wyróżnienia - mówi Małgorzata Ruszczyk.

Uroczyste spotkanie odbyło się z udziałem przedstawicieli władz lokalnych, nauczycieli , uczniów i rodziców. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce ekologicznej. Wszystkich rozbawiła scenka kurpiowska ,, ek starsi ludzie w ekologio się włoncajo”, która w humorystyczny sposób przedstawiła działania ekologiczne szkoły, a także bieżące problemy, np. skażenie wody bakterią coli w Piszu.

Przedstawiciele województwa wręczyli pani dyrektor nagrody i przekazali słodkie prezenty dla uczniów i nauczycieli. Dziękowali za pracę na rzecz ekologii oraz promocję naszych działań w województwie i Polsce. Na zakończenie goście otrzymali świąteczne upominki wykonane z darów przyrody. Następnie zostali zaproszeni na poczęstunek. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ władz województwa jeszcze nie gościliśmy w murach naszej szkoły - dodaje Małgorzata Ruszczyk.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages