środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Afera smoczkowa. 33-latek z Olsztyna za przywłaszczenie dwóch smoczków odpowie przed sądem

2017-12-22 08:54:54 (ost. akt: 2017-12-22 09:02:35)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Do piskiej komendy wpłynęło nietypowe zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia. Mieszkaniec Pisza zgłosił bowiem, że nawiązał kontakt internetowy z rodziną z Olsztyna. Małżeństwo to poszukiwało używanych smoczków dla swojego dziecka, ponieważ nowych maluch nie chciał używać.

Na apel odpowiedziała rodzina z Pisza, która postanowiła wymienić się smoczkami.

Po miesiącu ponownie odezwało się małżeństwo z Olsztyna prosząc o kolejne używane smoczki w zamian za nowe. Tym razem rodziny umówiły się tak, że mieszkaniec Olsztyna jadąc nocą przez Pisz odbierze przesyłkę zawieszoną na płocie, a w zamian zostawi nowe smoczki.

Rankiem rodzina z Pisza zobaczyła, że na płocie nie ma wywieszonej wieczorem reklamówki, ale nie ma też torby z nowymi smoczkami. Przeglądając swój monitoring stwierdzili, że przesyłkę odebrała właściwa osoba. Rano pojawił się duży problem, gdyż dziecko pozostało bez smoczków.

Małżeństwo z Pisza próbowało skontaktować się wielokrotnie się z mieszkańcami Olsztyna zarówno telefonicznie, jak i poprzez internet, ale bezskutecznie. W tej sytuacji zgłosili sprawę na policję.

33-letni mieszkaniec Olsztyna usłyszał zarzut przywłaszczenia dwóch smoczków dziecięcych oraz dwóch butelek do mleka o łącznej wartości 70 złotych. Nie kwestionował swojej winy. Powiedział jedynie, że zamierzał zapłacić rodzinie z Pisza za smoczki, ale kompletnie o tym zapomniał. Przypomniał sobie dopiero wtedy, gdy w tej sprawie zadzwoniła do niego policjantka.

Mieszkaniec Olsztyna za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

KPP Pisz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hu #2403651 | 78.11.*.* 23 gru 2017 15:12

  A KPP kompromituje się przy okazji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hu #2403647 | 78.11.*.* 23 gru 2017 15:10

  Za parę smoczków będzie odpowiadać, a za wiele milionów nie. T5o taka jest u nas sprawiedliwość.../

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja Socjalista - Ziobro nieskuteczny? #2403031 | 77.247.*.* 22 gru 2017 13:41

  Okazało się, że Minister Zb. Ziobro jest nieskutecznym prokuratorem a ja myślałem, że to chłop z ,,jajami,,. Jest nieudolnym Prokuratorem jeżeli w tak prostej sprawie Burmistrza Jana A. nie może Go postawić przed wymiarem sprawiedliwości. A miało być szybciej i sprawniej. Skuteczność - Mniej niż Zero.

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Brak praworządności i w Piszu i w kraju. #2403017 | 185.38.*.* 22 gru 2017 13:27

  Aktualnie słucham kabaretu na polsat news. W roli głównej Pan Jaki, który twierdzi, że * o sprawiedliwość w III Rzeczpospolitej było cięzko* uha, hi ale się rozbawiłem Panie Jaki teraz jest jeszcze gorzej z tą sprawiedliwoscią niż było, Wy zajęliscie się jednym przypadkiem warszawskim, bo chcecie ugrać tron Prezydenta Warszawy. Same poszlaki w sprawie, żadnych dowodów, logiki przecież kazdy sąd obali wasze tezy (no może sąd Pana Ziobry nie), czy Kępski przekazał wiedzę komukolwiek na temat fałszerstwa sprzedaży kamienicy . Możecie nadmuchać Pani Prezydent i jej mężowi, żadnych dowodów , że wiedzieli coś na ten temat. Owszem, ciemny naród to kupi, ale nie ja jasny naród. Co do Pana Alickiego Jana to są publiczne zeznania przeciw niemu złożone przez b. Komendanta Straży Miejskiej w Piszu, są zeznania świadków, którzy oddawali mu pieniądze z przyznawanych nagród przez niego. Na co czeka Prokuratura tego nie wiem, Pan Minister Ziobro powinien również natychmiast odwołać Prokuratora z Okręgówki z Olsztyna, bo Prezesa Sądu już odowłał. Jego słowa o obecnej Praworządności w Polsce o tyłek można roztłuc, jeżeli taki podejrzany jak Alicki Jan chodzi jeszcze na wolności. Urągajacym faktem jest, że Prokurator nie wydał nakazu o tymczasowym aresztowaniu jego, przecież mógł zacierać ślady swojego potencjalnego przestępstwa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Piszanin #2402990 | 80.55.*.* 22 gru 2017 12:32

  Będzie powołana Komisja Śledcza w sp. "Afery Smoczkowej" Wszystkie ogólnopolskie media już jadą do Pisza. Oglądajcie dzisiaj uważnie "Fakty", "Wydarzenia" "Wiadomości" itd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages