Orzysz dołączył do strzelaniny. W Białej Piskiej trwa w najlepsze

2017-12-01 07:21:00(ost. akt: 2017-12-14 08:12:40)

Autor zdjęcia: Łukasz Nikołajuk

FUTSAL/// Po widowiskowym otwarciu rozgrywek w Białej Piskiej, na parkiet ruszyli 26 listopada i uczestnicy X Orzyskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Emocji nie brakło - padło aż 47 bramek. Miano pierwszego lidera zgarnął DS Beniaminek.
Nim jednak wybrzmiał pierwszy gwizdek, zawodnicy uczcili minutą ciszy pamięć swojego zmarłego kolegi - Patryka Łatacza. Chwilę później po piłkarsku hołd koledze złożyły Dekada 70 i Gaudynki, które zgotowały licznie zgromadzonej publiczności prawdziwą sportową ucztę. Inauguracyjne spotkanie, pełne nagłych zwrotów akcji (zwycięska bramka padła kilka sekund przed końcem meczu), zakończyło się ostatecznie wygraną (2:3) ekipy z Gaudynek, w czym pokaźną rolę odegrał strzelec 2 bramek - Radosław Osiecki (trzecie trafienie dorzucił Mateusz Borzymowski). Dla Dekady 70 dwukrotnie punktował Mateusz Kalinowski.

Dwa kolejne starcia należały do grupy tych "do jednej bramki". Makro Team ograł (5:0) Strażaków OSP, natomiast zawodnicy DS Beniaminek rozstrzelali reprezentację Monar Gaudynki (0:12), dzięki czemu to im przypadł zaszczyt zakończenia 1. kolejki na fotelu lidera. Niewiele brakowało, a wyprzedziłaby ich ekipa Orkanu Drygały, jednak ich triumf nad AS Poganiacze zatrzymał się "tylko" na wyniku 10:0.

Twarda, wyrównana gra cechowała natomiast pojedynek między Promilem (jeden z głównych pretendentów do złota ligi) a Na Bojowo. Faworyci w pierwszych sekundach najwyraźniej nie byli do końca skoncentrowali, przez co po kilku minutach byli zmuszeni wyciągać futbolówkę z własnej siatki. Na Bojowo natomiast wyraźnie uszczelniło obronę, raz po raz niwecząc zapędy snajperów rywali. Impas trwał jeszcze przez część 2. połowy. Do momentu otrzymania przez golkipera "bojowników" czerwonej kartki. Brak tak kluczowego na boisku bardzo szybko przyniósł efekty, dzięki czemu Promil zapisał na swym koncie pierwsze 3 punkty (spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2).

W hicie kolejki zmierzyli się natomiast gracze Bomiru-Orzysz (do niedawna uznawani za absolutnych dominatorów cyklu) z wyraźnie wzmocnionymi szeregami 15 Batalionu Saperów. Bomirowcy znaleźli jednak sposób na "rozbrojenie" defensywy mundurowych, dzięki czemu opuszczali parkiet przy korzystnym stanie 6:2.

Najlepszym strzelcem ligi, z 5 trafieniami, jest obecnie Paweł Witkowski (DS Beniaminek. Tuż za nim, z ledwie jednym "oczkiem" straty plasują się Dawid Grądziel (DS Beniaminek) i Krystian Kondracki (Orkan Drygały).
Następna kolejka rozegrana ozstanie już w najbliższą sobotę. Pierwszy mecz zaplanowany jest na godz. 16.

Nieco wcześniej, 24 listopada, rozegrana została 4. kolejka Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Białej Piskiej. Zespół Agrocentrum zremisował (1:1) z AS Budchal Team, Mar-Mir Profil pokonał (7:2) KKS Mazur, Pat-Rol uporał się (6:2) ze Spartą Biała Piska, Drużyna Tylko Mezgot uległa (1:7) Orkanowi Drygały, a DS Beniaminek zremisował (2:2) z UKS WKS.