Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wyróżnienie za udział w akcji ,,Sprzątanie Świata 2017"

2017-12-13 08:22:28 (ost. akt: 2017-12-13 08:30:39)

Autor zdjęcia: Archiwum

Nauczycielki Małgorzata Ruszczyk i Ewa Stachelek, chętni uczniowie i rodzice uczestniczyli w potkaniu z cyklu Środy z Fundacją, które odbyło się 15.11.2017r. w restauracji „Porto” w Giżycku.

Na początku odbył się wykład ornitologa Pana Krzysztofa Pawlukojć. Wprowadził on wszystkich zainteresowanych w niezwykły świat ptaków, opowiadając barwne historie, przeplatane wieloma zabawnymi anegdotami związanymi z ich zachowaniem i zwyczajami. Prezentacja okazała się zarówno dla dorosłych jak i dzieci bardzo ciekawą i interesującą. Następnie został rozstrzygnięty otwarty konkurs pt. „Selfie z Naturą”.

Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie akcji Sprzątania Świata 2017, które przedstawiła Pani prezes. Nasza szkoła zdobyła II miejsce, znajdując się wśród trzech uhonorowanych placówek regionu Wielkich Jezior Mazurskich ( obszar 22 gmin). Otrzymaliśmy walizkę z odczynnikami do badania wody. Nagrody zostały wręczone przez Panią Jolantę Piotrowską, Prezes Zarządu Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, które było fundatorem.
Wyróżnione trzy szkoły przedstawiały prezentacje multimedialne przeprowadzonych działań w ramach akcji Sprzątanie Świata.

Ciekawą atrakcją spotkania była fotobudka, w której można było sobie zrobić fantastyczne zdjęcia oraz skorzystać ze słodkiego poczęstunku. Każde dziecko otrzymało upominki. Spotkanie okazało się ciekawą lekcją przyrody oraz mile spędzonym popołudniem.

Po raz kolejny czujemy się bardzo dumni, że prowadzone działania ekologiczne przynoszą takie sukcesy. Są doceniane przez różne instytucje. Za te akcję byliśmy już wielokrotnie nagradzani, a uczestniczymy w niej od 22 lat.


Małgorzata Ruszczyk- koordynator ekologii w SP Hejdyk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages