Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nagrody, tłumy zwiedzających i najpiękniejsze okazy z regionu

2017-12-12 14:00:00 (ost. akt: 2017-12-12 13:22:54)
Jarosław Rakowski otrzymał przepustkę na ogólnopolską wystawę

Jarosław Rakowski otrzymał przepustkę na ogólnopolską wystawę

To była prawdziwa gratka dla pasjonatów gołębi pocztowych. W Sali widowiskowo-sportowej w Orzyszu już po raz trzeci odbyła się Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych.

Były nagrody, puchary, sukcesy lokalnych hodowców, licytacje i tłumy zwiedzających. Za nami 31. Okręgowa Wystawa Gołębi Pocztowych. Przez cały weekend w Sali widowiskowo-sportowej podziwiać można było gołębie hodowców z Warmii i Mazur, Podlasia i północnej części Mazowsza. W imprezie wzięli również udział przedstawiciele związku hodowców gołębi pocztowych z Litwy. W sumie podczas wystawy zaprezentowano 309 gołąbków. Wśród nich nie brakowało wspaniałych okazów należących do naszych hodowców. I tak gołąbek orzyszanina Jarosława Rakowskiego, decyzją sędziów, zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Standard Maraton i został zakwalifikowany na ogólnopolską wystawę w Katowicach. Podczas Okręgowej Wystawy Gołębi Pocztowych obok Jarosława Rakowskiego sukces odniósł także inny orzyszanin - Antoni Skrzeczkowski, którego gołąb zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Sport E.

Sala widowiskowo-sportowa w Orzyszu nie pierwszy raz gościła pasjonatów gołębi. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz trzeci był współorganizatorem imprezy. I jak zwykle nie zawiódł ani hodowców, ani zwiedzających. — Impreza była bardzo udana. W niedzielę wystawę zwiedziło około 2 tys. osób. Tak duże zainteresowanie bardzo nas cieszy. Sędziowie byli mile zaskoczeni miejscem i wysokim poziomem organizacji wydarzenia — mówi Anna Rogińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.
Podczas wystawy nie mogło zabraknąć emocjonującej licytacji gołębi, która trwała ponad godzinę. Nic dziwnego, bo była to niepowtarzalna okazja do nabycia okazów od najlepszych hodowców w Okręgu.

Głównymi organizatorami imprezy byli Okręg PZHGP Białystok oraaz PZHGP Olecko. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek oraz Burmistrz Orzysza Zbigniew Włodkowski.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages