Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zostali mistrzami recyklingu!

2017-12-06 08:40:00 (ost. akt: 2018-01-08 14:14:20)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Szkoła w Hejdyku z Pucharem Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w kategorii „Edukacja recyklingowa”. — Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasza szkoła jest pełna ekologicznych pasji — mówi Małgorzata Ruszczyk.

Mają kolejny powód do dumy. Szkoła Podstawowa w Hejdyku zdobyła Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w kategorii „Edukacja recyklingowa” XVIII edycji ogólnopolskiego Konkursu o Puchar Recyklingu, nagrody Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz statuetki w kategorii frakcyjnej ,,Zielony Kontakt”. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom miała miejsce w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON oraz targów POL-ECO SYSTEM w Poznaniu w dniach 16-17.10.2017r.
Przedstawiciele szkoły nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Wyróżnienia przyznane placówce zostały odebrane przez Bogdana Meina - dyrektora Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, który był obecny podczas targów.

Grażyna Bałdyga - dyrektor szkoły, Zuzanna Konopa - dyrektor ZEESiP w Piszu oraz Małgorzata Ruszczyk - koordynator konkursu ,,Puchar Recyklingu” odebrały nagrody z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina podczas sesji sejmiku wojewódzkiego w Olsztynie. Podczas posiedzenia Małgorzata Ruszczyk przedstawiła również działania ekologiczne, które udało się zrealizować w małej, wiejskiej szkole.

— Osiągnięcie takich sukcesów to ogromne wyróżnienie dla naszej małej placówki. Przyczyniły się one również do promocji w Polsce szkoły, gminy i województwa — przyznaje Małgorzata Ruszczy ze Szkoły Podstawowej w Hejdyku. Jest to potwierdzenie, że prowadzona w szkole selektywna zbiórka odpadów i szereg innych przedsięwzięć ekologicznych zostały ocenione przez Kapitułę wysoko. Czujemy się bardzo dumni, a jednocześnie zmotywowani do dalszej pracy. Należy dodać ,że konkurowaliśmy w większości z podmiotami typu zakłady, instytucje ekologiczne, fundacje, rzadko szkoły. Nasze osiągnięcia to dowód naszego zaangażowania o dbałość środowiska naszej małej ojczyzny-Mazur.

Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany jest już od 18 lat. Uczestnicy mogą startować w 3 kategoriach: Gmina Recyklingu, Edukacja Recyklingowa, Lider Recyklingu. Szkoły mogą brać udział w kategorii Edukacja recyklingowa. Organizatorem konkursu jest czasopismo Przegląd Komunalny, którego właścicielem jest firma Abrys Sp. z o.o. w Poznaniu. Zainteresowanie konkursem jest z roku na rok coraz większe, wpływają setki zgłoszeń od uczestników. W każdej kategorii przyznawany jest jeden Puchar recyklingu i jest najwyższą formą nagrody oraz mogą być wyróżnienia.
Celem Konkursu o Puchar Recyklingu jest wyłonienie w Polsce i nagrodzenie spośród zgłoszonych podmiotów tych, którzy realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną.

Kreatywne działania szkoły w Hejdyku zostały zauważone już w latach ubiegłych. Placówka ma na swoim koncie nagrody główne i wyróżnienia w 3. edycjach konkursu o Puchar Recyklingu. I z pewnością na tym nie poprzestanie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages