Poniedziałek, 15 października 2018. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Rośnie nowa gwardia! Piszanie wicemistrzami województwa!

2017-11-29 08:42:31 (ost. akt: 2017-11-29 08:48:17)

Autor zdjęcia: archiwum SP1

FUTBOL/// Piłkarska reprezentacja SP 1 w Piszu wyruszyła 28 listopada na podbój Nowego Miasta Lubawskiego. A jeśli podjęli już rękawicę, to i zgarnęli... Srebro Mistrzostw Województwa w Mini Piłce Nożnej Chłopców (rocznik 2005 i młodsi)!

Niemała odległość, którą piszanie musieli pokonać przed stawieniem się na murawie, sprawiła, że podopieczni trenera Cezarego Misierewicza wyruszyli bardzo wcześnie - o 6:40.

- Wyjeżdżając na turniej marzyliśmy po cichu na to, by stanąć choćby na najniższym stopniu podium. Pamiętaliśmy bardzo dobrze jakim fartem zakwalifikowaliśmy się w Olecku do ścisłego finału - słyszymy w szeregach naszych zawodników.

- W czasie podróży, przez ok. 200 km, w naszych głowach krążyły przede wszystkim taktyki, ustawienia, troska o dyspozycję naszych zawodników, ciekawość w jakiej grupie zagramy i czy dopisze nam szczęście przy losowaniu. Na miejsce dojechaliśmy z 10-minutowym opóźnieniem spowodowanym pogodą i złymi warunkami na drodze - dodaje kadra trenerska.

Piszanie znaleźli się w grupie pierwszej wraz z SP Grodziczno i SP Nowe Miasto Lubawskie. W drugiej grupie pojawiła się doskonale im znana ekipa z SP 3 Olecko, SP Stawiguda i SP Dywity.

Plan na grupę był prosty, a prognozy i plany okazały się być trafne w 100 procentach. Nasi reprezentanci rozgromili najpierw Grodziczno (11:0), a następnie - po nerwowej końcówce - pokonali ekipę gospodarzy.

Wciąż było im jednak mało, więc piscy snajperzy rozstrzelali w półfinale SP Stawiguda (8:0) i spotkali się w finale z drużyną, z którą od dłuższego czasu mieli ewidentnie "pod górkę", czyli olecczan.

- O tytuł mistrzów mieliśmy zagrać z rywalem doskonale nam znanym. Z którym graliśmy już w przeszłości i z którym, niestety, przegraliśmy - słyszymy w obozie SP 1.

I mimo ambitnej postawy i gry do samego końca, piszanie ponownie nie byli w stanie znaleźć recepty na świetnie dysponowanych rywali. Po przegranym meczu (0:2), jak na profesjonalistów przystało, pogratulowali nowym mistrzom wygranej.

Na pocieszenie przypadł im w udziale tytuł wicemistrzów województwa. Indywidualnie doceniono również Miłosza Kosakowskiego, który otrzymał statuetkę dla króla strzelców.

Skład SP1: Oskar Kosakowski, Damian Zaczkowski, Damian Błażyński, Bartosz Ruszczyk, Oliwier Korzep, Miłosz Kosakowski, Adrian Malinowski, Dawid Paulin, Leon Chrostowski, Jakub Ślesiński, Damian Bogdański
http://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages