Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Nowa karetka i sprzęt medyczny dla piskiego szpitala

2017-11-24 10:03:04 (ost. akt: 2017-11-24 10:21:59)
(Z lewej) Wojewoda Artur Chojecki oraz starosta piski Andrzej Nowicki

(Z lewej) Wojewoda Artur Chojecki oraz starosta piski Andrzej Nowicki

Autor zdjęcia: UW w Olsztynie

Ponad 420 tys. zł na zakup nowego ambulansu i sprzętu medycznego otrzymał Szpital Powiatowy w Piszu. Pieniądze pochodzą z budżetu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Umowę z wojewodą Arturem Chojeckim podpisał starosta piski Andrzej Nowicki.

Dofinansowanie zakupu ambulansu medycznego wynosi 223 153 zł.

Środki na zakup sprzętu medycznego dla szpitalnego oddziału ratunkowego w postaci- zestawu 2 monitorów diagnostycznych monochromatycznych wraz ze stacją komputerową i kartą graficzną, wideogastroskopu, aparatu EKG - 99 000 zł.

Środki na zakup sprzętu medycznego dla zespołów ratownictwa medycznego- 2 szt. respiratora z wyposażeniem, 2 szt. ssaka elektrycznego, krzesełka kardiologicznego, 2 szt. pulsoksymetru, 3 szt. miernika stężenia CO w wydychanym powietrzu - 99 000 zł.

Dofinansowanie otrzymało kilkanaście szpitali z naszego regionu.

Pieniądze, łącznie ponad 3 mln 800 zł pochodzą z rezerw budżetowych, które wojewoda rozdysponował, aby poprawić wyposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratowniczych oraz Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages