Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Chciał dokuczyć żonie. Zgłosił na policję, że pijana opiekuje się dzieckiem

2017-11-16 16:00:00 (ost. akt: 2017-11-17 07:55:17)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci interweniowali w jednym z piskich mieszkań. Mężczyzna zgłosił, że jego żona opiekuje się małoletnim dzieckiem będąc pod działaniem alkoholu, co nie okazało się prawdą. Za fałszywy alarm odpowie przed sądem.

Ustawowym zadaniem policji jest ochrona życia i zdrowia obywateli. Stąd funkcjonariusze reagują na każdy sygnał, gdzie w grę wchodzi zagrożenie bezpieczeństwa ludzi.

Tak było w sytuacji, gdy na telefon alarmowy 997 piskiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że jego żona opiekuje się małoletnim dzieckiem będąc pod działaniem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w październiku tego roku przed godz. 22.00. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Zastali tam 30-letnią kobietę oraz jej 3-letniego synka, który już spał. Funkcjonariusze wyjaśnili w jakim celu przyjechali, a następnie sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Była trzeźwa.

W trakcie rozmowy z 30-latką ustalili, że małżonkowie są w trakcie rozwodu. Jej mąż był u niej kilka minut wcześniej. Doskonale wiedział, że jest trzeźwa. Posprzeczali się, więc on w odwecie zadzwonił na policję przekazując fałszywą informację o jej stanie trzeźwości.

Zgłaszający, to 34-letni mieszkaniec Pisza, który pociągnięty został do odpowiedzialności karnej z art. 66 Kodeksu Wykroczeń, który mówi:

„Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.”

Od 18 listopada br. przepis ten ulegnie zmianie. Po jego nowelizacji wykroczeniem będzie już nie tylko wywoływanie fałszywego alarmu, ale także umyśle, bez uzasadnionej przyczyny blokowanie numeru alarmowego.

— Tylko w tym roku oficer dyżurny piskiej komendy odebrał kilkanaście zgłoszeń, które okazały się być fałszywym alarmem. 29 sprawców takich wykroczeń ukaranych zostało przez policjantów mandatami karnymi, a 6 osób za swój czyn odpowie przed sądem — informuje kom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Pamiętajmy, że służby ratunkowe – policja, straż pożarna, czy pogotowie ratunkowe są po to, aby nieść pomoc ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Osoba, która wywołuje fałszywy alarm lub blokuje numer alarmowy poniesie tego konsekwencje.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEKPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol warmiński #2379439 | 83.9.*.* 21 lis 2017 21:05

    Ten Pisz trzeba wykasować , to zakała , trzeba to wypalić ogniem .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages